Посол України: Канада - єдина країна, де модно бути українцем

Останній перепис населення в Канаді показав 1,213 млн українців. Наступного року українське посольство планує провести акцію День України в парламенті Канади.

Єдиною країною, де сьогодні модно бути українцем, є Канада, заявив посол України в Канаді Ігор Осташ на брифінгу у Львові.

За словами посла, попередній перепис населення в Канаді показав 1 млн українців, а останній - 1,213 млн. Дипломат пов'язує це з тим, що канадці почали зізнаватись у своєму українському походженні, почали вивчати своє коріння.

"Це пов'язано з кількома чинниками. Українська держава стає на ноги, і тут, можливо, певним поштовхом була Помаранчева революція, і багато дізналися про Україну. Кількість канадців українського походження буде зростати, і я впевнений, що наступний перепис покаже ще більше зростання", - сказав дипломат.

"Наступного року ми будемо відзначати 120-річчя переселення перших поселенців у Канаду, і наше завдання - відзначити це на вищому державному рівні як в Україні, так і в Канаді", - розповів посол. За його словами, посольство України планує провести акцію День України в парламенті Канади.

"Цілий день будемо презентувати Україні у найпрестижнішій історичній будівлі Канади. Це будуть виставки, концерти, велика сцена, політичні та суспільні контакти", - зазначив Осташ.

Нагадаємо, наприкінці жовтня Україну відвідав канадський прем'єр Стівен Гарпер. Під час його спільної конференції з президентом Віктором Януковичем, канадські журналісти поставили українському президенту кілька відверто незручних запитань. Наприклад, про його ставлення до Голодомору 1932-33 років, а також про те, як в країні встановлюється авторитарний режим без свободи преси і демократичних свобод.

Янукович, почувши питання про Голодомор, зітхнув, і почав говорити про те , що "це була страшна трагедія ", - але виступав з явно незадоволеним виразом обличчя. А на питання про цензуру і згортання демократії і зовсім не відповів. За нього це зробив прем'єр Канади. Стівен Гарпер повідомив, що "Янукович переконав у демократичному розвитку України". "Але в деталі я вдаватися не буду ", - сказав він.

Читайте також:

Канадський прем'єр почув від Януковича демократичні клятви

Прем'єр Канади відвідав музей історика, якого затримала СБУ

Українській молоді спростили поїздки в Канаду

Кияни розіграли під посольством Канади криваве полювання на тюленів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: