Розсекречені подробиці справи Лозінського: нардепа сховали татари, а "здала" білявка

Керівник слідчої групи, яка закінчувала справу нардепа-вбивці Віктора Лозінського, розкрив цікаві та раніше невідомі деталі слідства.

У Генпрокуратурі розповіли про невідомі деталі розслідування гучної справи екс-депутата Віктора Лозінського, який місяць тому був засуджений до 15 років ув'язнення за вбивство мешканця Кіровоградщини Валерія Олійника.

Як розповів "Газеті по-київськи" керівник Главку з розслідування особливо важливих справ Олександр Каліфицький, після втечі Лозінського слідчі щодня допитували його подільників, які були з ним у лісі на момент вбивства, - екс-прокурора району Євгена Горбенка (на суді він отримав 9 років з конфіскацією), єгеря Василя Перепелицю (4 роки ув'язнення), та колишнього міліціонера Михайла Ковальського (він відбувся умовними п'ятьма роками).

Під час одного з допитів прокурор випадково проговорився, що в їхній компанії була знайома депутата - Оксана Кузьменко. Слідчим білявка спочатку заявила, що нічого не бачила і взагалі страждає на втрати пам'яті через дитячу травму. Але їй не повірили і продовжували щохвилини встановлювати хронологію тих подій.

На очній ставці з Ковальським Оксана Кузьменко докладно описала місце, де в момент стрілянини були Лозінський, Горбенко, Ковальський і потерпілий Олійник.

Колишній міліціонер під тиском прямих доказів розповів, що здалеку бачив не тільки стріляючого Лозінського, але і куди саме потрапляли постріли.

Машина Лозінського
Газета по-киевски
Машина Лозінського, на який він "давив" Олійника
Як пізніше з'ясувалося, від більш тяжкої долі Ковальського врятувала випадковість. Під час поїздки лісом депутат розігнав свою "Шевроле-Ниву" між деревами до 120 км/год і міліціонер сказав Лозінському: "Вітя, куди ти летиш, ти нас усіх повбиваєш!". Докір від міліціонера, якого Лозінський вважав "своїм", настільки його розсердив, що він висадив Ковальського в лісі.

Кузьменко зізналася, що бачила в руках у депутата рушницю. Після цього залишилося отримати свідчення прокурора Горбенка. Але він пообіцяв заговорити в обмін на звільнення.

На полі в Голованівському районі Горбенко показав, як розвивалися події, підтвердив, що дійсно Лозінський без причини накинувся з кулаками на Олійника. А потім стріляв у нього з рушниці і давив машиною. Цю подробицю знав тільки Горбенко, тому що "наїзд" машиною на Олійника Лозінський здійснив у низині, і Ковальський з Кузьменко не могли цього бачити.

Слідчим стала зрозуміла картина злочину, залишалося зловити Лозінського. У Генпрокуратурі стверджують, що не можна однозначно говорити, ніби депутат сам здався.

"Тепер вже про це можна говорити. У нас були відомості від оперативників СБУ про те, що нардеп-утікач використовує кур'єрів для отримання інформації. Тоді ми спільно розробили оперативну комбінацію - викликали до себе довіреного помічника Лозінського - Василя Кешмана і запустили йому "дезу". На той момент вже був затриманий єгер Лозінського - Василь Перепелиця. Єгер не раз заявляв, що це він нібито випадково підстрелив Олійника на полюванні. Але слідчий експеримент і балістична експертиза не підтвердили його свідчення. Не міг єгер з того місця потрапити в Олійника. Враховуючи особисту жадібність Перепелиці та його дружні стосунки з Лозінським, стало зрозуміло, що він намагається вигородити "хазяїна" і взяти всю провину на себе. Звісно, ​​не безкоштовно", - розповів Каліфицький.

За його словами, помічнику Лозінського передали: у нас є єгер, який бере на себе вбивство, депутату треба просто прийти і виконати процесуальні формальності - дати свідчення. А сама кримінальна справа вже нібито втратила актуальність.

Віктор Лозінський
Сегодня
Лозінський у залі Верховної ради
Після розмови з Кешманом через кілька днів до ГПУ прийшов сам Лозінський.

"Ось тут вийшов анекдот. Приходить до нас Лозінський, звертається до чергового: "Я до Каліфицького. Він є?". Черговий відповідає: "А Каліфицький у відрядженні". Лозінський вже хотів піти, але знову говорить черговому вже прямо: "Я Лозінський! До Каліфицького прийшов за викликом". А черговий знову: "Я ж вам сказав, він у відрядженні". Депутат оторопів, сидить, не знає, що робити. Як він казав мені потім, згадав прізвище першого слідчого - Дзігоро - і знову до чергового: "А Дзігоро є? Скажіть, Лозінський прийшов!" Черговий телефонує Дзігоро, а він йому: "Я вже цю справу не розслідую".

"Чому Дзігоро навіть не спустився, не перевірив, чи там справді Лозвнський - загадка. Ймовірно, подумав, що це якийсь розіграш. Ситуацію врятував оперативник з СБУ - Павло Романько. Він якраз зайшов до нашого управління і побачив Лозінського, який сидів на стільці, закинувши ногу за ногу. Він до нього: "Як ваше прізвище?" Той навіть образився: "Та я ж Лозінський, вже півдня тут сиджу". Оперативник одразу ж повів його до слідчих групи, вони і затримали втікача", - пригадав Каліфицький.

Він розповів, що тривалий час екс-депутат не міг повірити, що його банально перехитрили. Більш того, під час слідства він грубіянив, давав вказівки слідчим і навіть погрожував.

Лозінський зізнавався, що, коли його розшукували, він проживав у Криму між Ялтою і Судаком у татарських поселеннях. Пояснював, що зняв там будиночок, татари готували йому їжу. Перевірити це було неможливо, тому що нардеп відмовився вказати точне місце.

Читайте також:

Лозінського засудили до п'ятнадцяти років ув'язнення

Складено список найбезглуздіших "перлів" Лозінського

Поплічник Лозінського взяв провину за вбивство на себе

Прокурор: вбиваючи, Лозінський самостверджувався

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: