Програма "ПРОСТІР ЗМІН": Тато-школи (школи молодих татусів)

Програма "Простір змін" розповідає історії про вдале втілення в життя соціальних та інноваційних проектів, що принесли реальну користь місцевій громаді.

Програма "ПРОСТІР ЗМІН" створена Фондом Арсенія Яценюка "Відкрий Україну" для ідентифікації, підтримки, суспільного визнання активної молоді, що досягає успіху в різних сферах діяльності, пропонує та втілює в життя інноваційні та яскраві рішення. Цього року ми шукаємо небайдужих молодих жінок, чия успішна робота скерована на покращення життя громади.

Тато-школи (школи молодих татусів), Кіровоградська область

Тато-школи (школи молодих татусів) - унікальна для України програма практичної підготовки молодих чоловіків до подружнього життя, появи та виховання дитини. На сьогодні в Кіровоградській області діє мережа з 5 тато-шкіл, які ефективно запобігають розлученням у молодих сім'ях та пропагують активну, гендерно збалансовану роль чоловіків у сімейному житті. Очолює Кіровоградську регіональну мережу тато-шкіл Олексій Хмара. Її випускниками вже стали понад 370 молодих чоловіків, а кількість розлучень по місту Кіровоград за період роботи школи молодих татусів впала на 5 відсотків. Успіх роботи кіровоградської тато-школи позначився у присудженні Олексію Хмарі в 2007 році Гранту Президента України для обдарованої молоді як автору кращого соціального проекту Кіровоградщини.

Робота тато-школи відбувається шляхом навчання чоловіків у одній з груп молодих татусів. В групі збирається в середньому від 6 до 15 чоловіків, які або готуються стати батьками, або нещодавно ними стали. З групою працює один з консультантів тато-школи, чоловіків, що вже мають дітей. Заняття з групою відбуваються 1 раз на тиждень та тривають в середньому по 2 години. Всього слухачі тато-школи в рамках безкоштовного компоненту відвідують чотири заняття: "Мистецтво бути батьком", "Партнерські пологи як вони є", "Тато-практикум" та "Основи гармонійних відносин у родині". Крім того вони можуть відвідати додатковий компонент, що складається з 3-х занять: "Створення умов для творчого розвитку дітей молодшого віку", "Діагностика та корекція психоемоційних зв'язків у родині", "Юридичний порадник на щодень".

В основу роботи тато-школи покладені групові заняття за принципом т.зв. "чоловічого клубу". Натомість за бажанням слухача зустрічі з консультантами тато-школи можуть бути й індивідуальними. По закінченню навчання кожен випускник тато-школи отримує сертифікат, який надає йому право брати участь у партнерських пологах у Пологовому будинку №1 міста Кіровоград.

Консультантом тато-школи (тренером на заняттях базового компоненту) може бути будь-який чоловік, який: має дитину (дітей), має досвід позитивного батьківства щонайменше 2 роки, пройшов підготовку як тренер тато-школи.

Натомість, консультант з юридичних та медичних аспектів програми окрім вище перелічених вимог повинен бути фахівцем зі сфери, у якій він консультує.

Всі консультанти тато-школи пройшли спеціалізовану підготовку як в Україні так і в Королівстві Швеція та є експертами зі створення чоловічих кризових центрів.

Результати програми:

  • На сьогодні в Кіровоградській області сформована команда з 17 консультантів тато-школи. Тато-школи діють в п'яти містах області. Її випускниками вже стали понад 370 чоловіків з Кіровоградської області, більше 70% з них в подальшому брали участь у партнерських пологах.
  • Консультантами тато-школи підготовлене авторське видання під назвою "Програмно-методичний комплекс по гендерній освіті чоловіків: порадник бажаючим відкрити тато-школу"; виготовлено інформаційний фільм про досвід Кіровоградської тато-школи "Справа для справжніх чоловіків"; підготовлено інформаційну брошуру "Чоловіча розмова"; серію коміксів "Шлюб без браку", низку інформаційних буклетів, присвячених ролі чоловіка у вихованны дітей.
  • Про діяльність тато-шкіл Кіровоградщини щороку з'являється більше 100 інформаційних матеріалів у ЗМІ.
  • Міністерством України у справах сім'ї, молоді та спорту рекомендовано підтримувати тато-школи по всій території України як дієву форму запобігання насильству у молодих сім'ях.

Особливість методик, що застосовуються.

Тато-школи працюють виключно з чоловіками, які належать до цільової групи. Заняття проводять виключно чоловіки – консультанти тато-школи. Це дозволяє створити доброзичливу робочу атмосферу в групі та максимально ефективно розкрити потенціал кожного її учасника.

Заняття відбуваються за принципом так-званого чоловічого клубу. Коли члени навчальної групи передають одне одному власний досвід батьківства із одночасним закріпленням основних навичок, потрібних чоловікові при народженні дитини.

Заняття не обмежуються тільки мінімально необхідними знаннями щодо участі чоловіка у партнерських пологах. Також впродовж усього навчання робиться акцент на практичних навичках, якими має володіти кожен новоспечений татусь.

Усю інформацію про цьогорічний проект "Жінки-лідери" від Фонду "Відкрий Україну" Ви можете дізнатися тут. Тут Ви також можете заповнити анкету для участі в проекті.

Читайте також:

Соціальний проект "Жінки-лідери" від Фонду "Відкрий Україну"

Проект "Почуй мене" та пральня "Паросток"

Програма "ПРОСТІР ЗМІН": Дитячий Рух 4Н (Форейч)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: