Угода про асоціацію між Україною та ЄС під загрозою через Тимошенко

ЄС може не підписати з Україною Угоду про асоціацію через свою стурбованість станом демократії в країні і, зокрема, процесом над Тимошенко.

Угода про асоціацію між Україною та ЄС не набуде чинності, якщо ситуація з демократією в країні не поліпшиться. Це зумовлено стурбованістю ЄС процесом над Тимошенко.

Зокрема голова польського МЗС Радослав Сікорський повідомив, що Євросоюз має намір продовжувати переговори з Україною про асоціацію, проте якщо ситуація з демократією в країні не покращиться, угода так і не набуде чинності.

Сікорський нагадав про прохання української опозиції і, зокрема, Тимошенко не переривати переговорів з Україною. "Тут ми згодні з опозицією: поки ще не було радикальних фактів, переговори можуть тривати", — сказав він.
 
При цьому він зазначив, що в ЄС чітко дали зрозуміти Україні: угода про асоціацію — це одне, а ратифікація в парламентах усіх країн — зовсім інше. А, враховуючи критичне ставлення громадськості до стану демократії в Україні, набуття чинності Угоди про асоціацію може затягнутися.
 
"Ми сподіваємося, що українська влада буде ставитися до цього дуже серйозно", — заявив Сікорський.
 
Свою стурбованість щодо ситуації в Україні висловила і верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон.

"Нас турбує процес над Юлією Тимошенко. Але ми хочемо продовжувати переговори з Києвом", - заявила вона.

Нагадаємо, що угоду про асоціацію Україна та ЄС планується підписати у 2012 році.

Читайте також:

Посол Єврокомісії: Україна може приєднатися до ЄС через 5-10 років

Україна у вересні може підписати угоди про асоціацію та вільну торгівлю з ЄС

Янукович: переговори про асоціацію з ЄС вже завершуються

Питання вільної торгівлі України з ЄС вирішиться до осені

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: