Україна та Росія спільно вивчать архіви Другої світової

Дмитро Табачник повідомив про нову спільну програму Києва та Москви: з вивчення архівів часів Другої світової війни, "де імена всіх людей, замучених у концтаборах".

Україна та Росія домовилися про спільне вивчення вивезених з Німеччини на Захід архівів часів Другої світової війни, в яких, зокрема, міститься інформація про в'язнів концентраційних таборів.

"Ми домовилися про дуже цікавий проект. Почали його росіяни й американці", - повідомив міністр освіти і науки, молоді й спорту Дмитро Табачник.

"Росіяни домовилися з американцями, що вони безкоштовно отримують величезні архіви, вивезені з Німеччини на Захід, де імена всіх людей, замучених у концтаборах, у Заксенхаузені, у Дахау, які були в західній зоні. Там сотні тисяч уродженців України. І військовополонених, і мирного населення", - розповів він.

Українські пошукові організації, за словами міністра, отримають безкоштовний доступ до цих архівів.

"Ми підписали з росіянами договір, що цей проект будемо робити спільно, і що вони дадуть безкоштовно доступ нашим пошуковим організаціям і державним, щоб установити могили невідомих цивільних осіб і невідомих солдатів", - сказав він.

Нагадаємо, у грудні минулого року між Києвом та Москвою спалахнув скандал через те, що прем'єр-міністр Росії Володимир Путін принизив роль українців у боротьбі з Гітлером. 

"З приводу наших відносин з Україною. Я дозволю з вами не погодитися, коли ви зараз сказали, що якби ми були розділені, ми б не перемогли у війні. Ми (росіяни) б все одно перемогли, бо ми - країна переможців", - заявив тоді Путін.

Читайте також:

Розвідка розсекретила наказ Гітлера про знищення українців

У Німеччині розкрили істинні плани Гітлера щодо нападу на СРСР

З нового підручника історії України викинули розділ про УПА

"Ката Собібору" Івана Дем'янюка засудили до 5 років ув'язнення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: