Від сьогодні збільшується пенсійний вік для жінок

Також збільшується пенсійний вік для чоловіків, які працюють на державній службі.

Сьогодні, 1 жовтня, набуває чинності закон про пенсійну реформу, що передбачає підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років зі щорічним збільшенням його на шість місяців

До 2015 року право дострокового виходу на пенсію за віком мають жінки, яким виповнилося 55 років, і страховий стаж яких досяг не менше 30 років, за умови звільнення з роботи.

У цьому випадку розмір їхньої пенсії зменшується на 0,5% за кожний повний або неповний місяць дострокового виходу на пенсію.

Максимальний розмір пенсії встановлено на рівні 10 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, тоді як раніше діяла норма законодавства, яка передбачала максимальний розмір пенсії на рівні 12 прожиткових мінімумів.

При цьому обмеження максимального розміру пенсії поширюється лише на пенсіонерів, яким вона буде призначатися після вступу в силу цього закону.

Документом також введено збільшення пенсійного віку для чоловіків, які працюють на державній службі, з 60 до 62 років.

Законом визначено механізм запровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування і передбачено початок перерахування страхових внесків з року, в якому буде забезпечена бездефіцитність бюджету Пенсійного фонду.

При цьому учасниками накопичувальної системи встановлюються особи, яким на дату введення системи виповнилося не більше 35 років.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла закон 8 липня, а 6 вересня внесла в нього уточнення, відклавши вступ його в силу з 1 вересня на 1 жовтня. При цьому парламент відмовився скасувати цей закон. Президент Віктор Янукович схвалив пенсійну реформу через три дні.

Читайте також:

Янукович підписав закон про пенсійну реформу

Пенсійна реформа в Україні набуде чинності 1 жовтня

Рада ухвалила пенсійну реформу

Міліція не пустила до ВР противників пенсійної реформи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: