Wikileaks: Росія може спровокувати заворушення в Криму

Європейські та американські дипломати ще у 2008 році передбачали, що Росія, скориставшись нестабільною політичною ситуацією в Україні, забере Крим.

2 жовтня 2008 році під час консультацій у Вільнюсі європейські та американські дипломати припускали, що Росія може спробувати викликати заворушення в Криму.

Про це ідеться у черговій депеші посольства США, яку 13 січня опублікував сайт Wikileaks.

"Учасники висловлювали стурбованість з приводу політичної боротьби в Україні, а також щодо можливої підривної діяльності Росії в Криму", - йдеться у депеші.

На цьому засіданні дипломати також відзначили, що причиною тривалих "політичних потрясінь" в Україні є суперництво між політичними лідерами, зазначивши, що це підірвало "ефективне управління".

Зокрема, дацький дипломат Карстен Дамсгаард зазначив, що "Україні необхідно усвідомити, що демократія — це не лише вільні та чесні вибори", додавши, що внутріполітична боротьба підриває ефективне управління.

Американський дипломат Даніель Фрід висловив занепокоєння з приводу можливої підривної діяльності Росії в Криму, додаючи, що є потреба у більшій кількості соціальних програм та інвестицій на півострові.

"Росіянам не варто давати можливість вільно діяти (у Криму)", - зазначив він.

Представники європейських країн заявили, що "було б непогано створити інформаційні офіси ЄС, щоб привабити відвідувачів у цей регіон", а один з них сказав про необхідність пришвидшення вступу України в НАТО.

Читайте також:

Путін: РФ не претендує на Крим

Проросійські активісти у Севастополі викинули українські підручники на звалище

Суд виправдав проросійського активіста, що закликав віддати Крим Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: