Європа не визнала Голодомор геноцидом українців

ПАРЄ схвалила резолюцію: сталінський режим винний у "масовому голоді в СРСР", але це було геноцидом українців.

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) відмовилася визнати Голодомор геноцидом українського народу.

Відповідні поправки до проекту резолюції ПАРЄ з даного питання більшістю парламентаріїв Асамблеї були відхилені. За визнання Голодомору геноцидом українського народу проголосував 21 депутат, 55 проголосували проти.

В ухваленому ПАРЄ документі сталінський режим визнається винним "у масовому голоді в СРСР в 30-х роках ХХ століття".

Асамблея дійшла висновку, що в результаті масового голоду, викликаного навмисними діями і політикою радянського режиму, постраждали мільйони людей в Білорусі, Казахстані, Молдові, Росії та Україні.

При цьому депутати ПАРЄ зазначили, що в Україні, яка постраждала найбільше від насильницької колективізації, Голодомор був визнаний геноцидом рішенням Верховної ради.

Асамблея у своїй резолюції вшанувала пам’ять загиблих від голоду і засудила жорстоку політику сталінського режиму.

Крім того, ПАРЄ закликала країни колишнього Радянського Союзу відкрити свої архіви, а істориків - здійснювати спільні дослідницькі програми.

Нагадаємо, що президент Віктор Янукович виступив у Страсбурзі напередодні ухвалення резолюції. Він заявив, що Голодомор не можна визнавати геноцидом українців. "Це була трагедія, спільна трагедія держав, що входили до СРСР”, - сказав він.

Заява Януковича викликала обурення в партії екс-президента Віктора Ющенка, який, як відомо, послідовно проводив політику задля визнання міжнародною спільнотою Голодомора геноцидом українського народу.

В "Нашій Україні" наголосили, що "лише глибоко неосвічена людина, яка не любить свою країну та не знає її законів, могла заявити подібне публічно", і звинуватили Януковича у порушенні закону "Про Голодомор" від 28 листопада 2006 року, перша стаття якого стверджує: "Голодомор 1932-1933 років в Україні є геноцидом Українського народу".

Читайте також:

Янукович не вважає Голодомор геноцидом українців

У Києві Леніна поставили навколішки перед пам'ятником жертвам Голодомору

Ющенко зобов’язав іноземних лідерів вшановувати пам'ять жертв Голодомору

Росію звинуватили в тиску на ПАРЄ щодо Голодомору в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: