Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ющенко присвоїв Бандері звання Героя України

Президент заявив що зробив те, на що багато років чекали мільйони українців, і надав лідеру українських націоналістів звання Героя посмертно.

Президент Віктор Ющенко присвоїв провіднику Організації українських націоналістів Степану Бандері звання Героя України.

"За незламність духу у відстоюванні національної ідеї, виявлені героїзм і самопожертву у боротьбі за незалежну Українську державу постановляю присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена Держави Бандері Степану Андрійовичу – провідникові Організації українських націоналістів (посмертно)", - йдеться в указі президента, датованому 20 січня і опублікованому 22 січня.

Своє рішення про надання звання Героя Бандері Ющенко підтвердив і на урочистостях на честь Дня соборності України в п'ятницю, 22 січня.

У своєму виступі президент, зокрема, зазначив, що зробив те, чого "чекали мільйони українців і багато років".

Державну нагороду Ющенко вручив онуку провідника ОУН Степану Бандері.

Рішення глави держави викликало досить бурхливу реакцію, зокрема, схвалення низки партій та громадських організацій. Разом із тим, надання звання Героя Бандері різко засудили Партія регіонів і Росія.

Крім того, польські експерти з Європейського центру геополітичного аналізу та Міжнародного інституту новітніх держав почали готувати позов до польського суду з вимогою визнати Бандеру і командира УПА Романа Шухевича "нацистськими злочинцями", винними у знищенні поляків.

Нагадаємо, перед цим протягом кількох років із вимогами присвоїти Бандері звання Героя України виступали низка облрад західноукраїнських областей, партій і громадських організацій.

Нагадаємо, у жовтні 2007 року Ющенко присвоїв звання Героя України командиру Української повстанської армії Роману Шухевичу. Це рішення викликало неоднозначну реакцію в українському суспільстві.

Читайте також:

Поляки в суді вимагатимуть визнати Бандеру нацистським злочинцем

В Росії надання Бандері звання Героя назвали ганьбою

Під пам’ятник Бандері у Львові підклали гранату

Янукович обурений намірами присвоїти звання Героя Степану Бандері

На Прикарпатті відзнакою Бандери ледь не нагородили самого Бандеру

Відео Присвоєння Бандері звання Героя

Залиште свій коментар

Вибір редакції