Бойко: Україна отримала козир у боротьбі з "Південним потоком"

Після приєднання до Енергетичного співтовариства у Києва з'явилися шанси вплинути на ситуацію із будівництвом "Південного потоку" - газогону в обхід України.

Приєднання України до Енергетичного співтовариства може вплинути на ситуацію з "Південним потоком", заявив міністр палива та енергетики Юрій Бойко.

"Ми отримаємо право голосу в європейських комісіях як партнери енергетичних компаній Європи, і вони, скажімо так, тепер зобов'язані нас чути, тому що ми тепер - повноправний член Енергетичного Співтовариства, тому ми маємо всі права, і до нас прислуховуватись будуть не так, як раніше – партнер, сусід, але сьогодні ми повноправний член співтовариства", - пояснив Бойко.

Він висловив вдячність офіційній позиції Євросоюзу, в якому підтримують проект Nabucco, а проект "Південний потік" не є для них стратегічною ініціативою.

"Але країни - члени ЄС підписують договори з Російською Федерацією, і ми намагаємося переконати наших партнерів і в Європі, і в Росії в тому, що наша ГТС – економічно вигідніша і є безпечнішим шляхом для транспортування російського газу в Європу, ніж прокладання нового маршруту через Чорне море", - розповів міністр.

Юрій Бойко підписав протокол приєднання України до Енергетичного Співтовариства 24 вересня в столиці Республіки Македонія, яка зараз головує в співтоваристві.

Присутній на підписанні віце-президент Енергетичного співтовариства Фабріціо Барбазо сказав, що в транзитному газовому питанні Україна є ключовою країною, а тому важливим є її приєднання до співтовариства.

На питання, як Росія відреагувала на вступ України до Енергетичного співтовариства, Бойков відповів: "я впевнений, що з боку наших російських партнерів не буде ніяких недружніх актів".

"Всі ми знаходимося в єдиній системі, ми всі хочемо, щоб транзит енергоносіїв був безпечнішим та надійнішим, а це черговий шлях до цього", - зауважив він і додав, що всі ці процеси Київ розглядає тільки у форматі трьох: "ми, Європа і Росія".

Нагадаємо, 27 липня Україна запропонувала альтернативу будівництву російського газогону "Південний потік".

Однак міністр енергетики РФ Сергій Шматко заявив, що Росія не відмовиться від реалізації проекту "Південний потік" навіть у разі створення привабливих умов для участі в газотранспортній системі України

"Південний потік" повинен стати новим маршрутом транспортування російського газу через Чорне море в країни Південної і Центральної Європи в обхід України. Планується, що газогін буде побудований до кінця 2015 року.

Читайте також:

"Газпром" не блокуватиме будівництво газогону Nabucco

Росія назвала ціну на газ для України у 2011 році

Росія не відмовиться від "Південного потоку"

"Південний потік" відбере в України половину транзиту газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: