Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Як Аваков будує газову імперію на "сірих схемах". Інфографіка

Глава МВС має стосунок до низки газових компанії, які щороку приносять йому мільйони.

Родина очільника українського МВС Арсена Авакова протягом останніх двох років змогла повернути втрачений за часів президенства Януковича газовий бізнес.

За даними "Нового времени", лише за 2014 рік компанії Авакова недоплатили до державного бюджету 98,2 млн грн.

Як з'ясувалося, однією з основних компаній, за допомогою яких збагачується родина Авакова, є група "Інвестор", співвласницею якої є дружина глави МВС Ірина Авакова, до складу компанії входять також "Інвестор-Нафтогаз" та ПП "Компанія технологічних інвестицій", до якого причетний Дмитро Горовий.

На початку 90-х років ці компанії стали засновниками ТОВ "Енергія-95", екс-гендиректором якої був сам Арсен Аваков. Компанія свого часу отримала ліцензії на видобуток газу на Денисівському родовищі. Лише за 2014 рік із нього видобули 171,8 млн куб. м газу, отримавши натомість чистого прибутку 11 млн грн.

Другим співвласником групи "Інвестор" є один із найбагатших депутатів Ради, представник "Народного фронту" Ігор Котвіцький, який також є співвласником фірми "Сахалінське". Засновницею фірми є Валентина Хачатурова, яка також є директором ТОВ "Газоконденсатне родовище "Денисівське" Тетяни Костіної.

Зазначимо, помічником Котвіцького є очільник харківської дирекції "Укрпошти" Олег Мурашов. Його донька Анна, зокрема, є засновницею компаній "Гравеліт-21", яка займається продажем газу, та "Інвестор-Нафтогаз".

Водночас видання наголошує, що найпопулярніша схема заробітку Авакова полягає у "видобутку газу – заниженні його вартості – "оптимізації податків". Наприклад, така схема використовується на Денисівському родовищі, завдяки чому держбюджет не отримав 18% податку.

Родичі та партнери Авакова у газовій справі

Нагадаємо, раніше ЗМІ розкрили "сірі" схеми бізнесу міністра МВС Арсена Авакова і розповіли, як його фірми заробляють мільйони.

Залиште свій коментар

Вибір редакції