"Київпастранс" у критичному стані

Результати перевірки ГоловКРУ показали, що комунальне підприємство знаходиться у критичному фінансовому стані.

Головне контрольно-ревізійне управління заявляє про критичний фінансовий стан КП “Київпастранс”.

Такого висновку дійшли ревізори ГоловКРУ за результатами ревізії, проведеної в IV кварталі 2008 року.

За інформацією ГоловКРУ, збитки підприємства за 2007 рік становили 47,9 млн. грн., за 9 місяців 2008 року – 149,3 млн. грн. Кредиторська заборгованість впродовж ревізійного періоду виросла у 3,2 раза, а коефіцієнт платоспроможності знизився до 0,13, що втричі менше за норматив. 

Основними причинами такого стану підприємства є встановлення тарифів у розмірі, які не перекривають витрати з перевезення пасажирів, а також достатньо високий рівень фактичних витрат.

Також негативно позначається на фінансовому стані "Київпастрансу" велика кількість пільговиків. За статистичними даними, лише кожний п`ятий пасажир платить за проїзд, решта їздять безкоштовно або за значно меншу плату (учні, студенти). Міська влада, яка суттєво розширила перелік пільговиків, не забезпечила в повному обсягу джерела компенсації вартості їх проїзду.

У 2007 році КП ”Київпастранс” передав стороннім організаціям в безкоштовне користування встановлені на зупинках 364 секції торговельних павільйонів площею1,8 кв. м. на умовах, що ті щомісячно реалізовуватимуть абонементні талони на суму, не менш за обумовлену в договорі. Фактично вказані умови реалізації не виконувались переважною більшістю організацій, а деякі з них взагалі не продали жодного абонемента. Проте керівництво КП ”Київпастранс” не вживало жодних заходів і не розірвало договори. Відповідно, комунальне підприємство недоотримало доходів на загальну суму 2,2 млн. грн.

Читайте також:

Уряд оскаржив тарифи Черновецького у прокуратурі

Пікетувальники домоглися свого: їх заслухають у Київраді

Антимонопольний комітет взявся за ціни на проїзні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: