Україна перейде на китайську гречку

В Україні дефіцит вітчизняної гречки - за останній місяць її вартість зросла удвічі. Чиновники заявили, що готові імпортувати крупу з Китаю.

Ціни ростуть
Зростання цін у січні 2010 року
В Україні спостерігається сезонний ріст цін на харчі, зокрема є тенденція до здорожчання круп'яної продукції, наприклад, гречки. За останній місяць її вартість зросла удвічі.

Аграрії кажуть, що дефіцит гречки викликаний тим, що на неї немає попиту, тому цього року її майже не сіяли.

Утім, у міністерстві агрополітики заспокоїли, що проблем із гречкою в країні не буде. По-перше, аграріїв наполегливо проситимуть її сіяти більше. По-друге, якщо буде дефіцит, завезуть з-за кордону. Там крупи вдосталь, бо люди її не їдять.

"У разі дефіциту гречку можна імпортувати. Ми споживаємо як харчі, а на заході вона для корму птахам, особливо в Китаї", - заявив директор Департаменту харчової промисловості міністерства АПК Юрій Кищак.

В Антимонопольному комітету також пообіцяли перевірити, чому гречка так подорожчала і аграрії не можуть збути свій товар.

Між тим за січень подорожчала майже вся сільськогосподарська продукція, окрім журавлини, бананів та груш. Порівняно з груднем, у січні майже на 15% підскочив цукор, підросла вартість яєць, фруктів та олії, майже на 10% піднялися в ціні молочні продукти. За прогнозами експертів, харчі дорожчатимуть і надалі. Інфляція не має зворотного впливу, тож ціни назад не повернуться.

Чому дорожчають харчі та коли України їстиме китайську гречку, - дізнайтеся з відеосюжету ТСН.

Читайте також:

Дефіцит картоплі в Україні буде компенсований за рахунок імпорту з Африки

Експерти з’ясували, чому в Україні дорожчають харчі

В Україні будуть саджати за незаконне підвищення цін на харчі

ПАР та Еквадор звинуватили Україну у завищенні цін на банани

ВідеоВ Україні подорожчала гречка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: