Донецькі хірурги поставили пацієнта на ноги, зробивши йому стегно з титану

Донецькі хірурги провели першу операцію із заміни пошкодженої кінцівки на штучну, причому унікальні протези були виготовлені на українському заводі.

Унікальну операцію провели хірурги Донецького інституту травматології та ортопедії. Пацієнту замінили стегно і частину ноги на металеві: суглоби та кістки для штучної кінцівки були виготовлені на замовлення на одному із заводів Єнакієвого.

Операція пройшла в рамках експерименту. Хворий – колишній шахтар Сергій Нагула – не міг навіть спертися на ногу, яку пошкодили метастази зі злоякісної пухлини у нирці. Досі таким пацієнтам в Україні кінцівки здебільшого ампутували, тепер же у тих, хто потребує такої операції, з'явилася надія.

Операція тривала майже 3 години. За словами хірургів, вони ризикували, адже всі металеві частини робили за віртуальними замірами. На спецзамовлення на заводі в Єнакієвому виготовили індивідуальні титанові протези суглобів, які між собою з'єднали трубкою.

"Замінили остов скелету, зробили повністю штучне стегно з титану, до якого за допомогою спеціальної сітки прикріпили м'яз. І хворий ходить", - розповів головний лікар Донецького інституту травматології та ортопедії Володимир Климовицький.

Головна перевага протезів, зроблених на українському заводі - їх виготовляють за кілька днів і коштують вони у 20 разів дешевше, ніж імпортні. Де саме взялися робити протези, лікарі поки що не зізнаються. Але сподіваються, що на заводі невдовзі налагодять серійне виробництво запчастин, з яких збиратимуть штучні кінцівки.

Уже через 2 тижні після операції пацієнта виписали. Лікарі обіцяють, що за півроку він замінить милиці на ціпок, а коли м'язи адаптуються – зможе навіть бігати.

Читайте також:

В Україні проводитимуть унікальні операції - пересадку очей свині людині

Вперше у світі людині пересадили штучне серце, яке не б'ється

У продаж надійде революційний "скелет", який поставить паралізованих на ноги

У Дніпропетровську трирічна дитина померла після видалення апендиксу

ВідеоДонецькі хірурги замінили пацієнтові частину ноги на металеву

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: