Донор сперми передав смертельну генетичну хворобу 9 з 24 своїх дітей

У США зерєстровано другий випадок генетичної хвороби, успадкованої від донора сперми. У дітей, зачатих від нього, може в будь-яку мить зупинитися серце.

У США донор сперми передав потенційно смертельну генетичну хворобу серця дев'яти з 24 зачатих від нього дітей. Одна дитина померла у дворічному віці, життя ще двох підлітків у небезпеці. У дітей в будь-який момент може зупинитися серце.

Ні банк сперми, ні ім'я донора не називаються. Встановлено, що 42-річний донор на момент здачі сперми в 1990-х роках не мав жодних ознак генетичної хвороби серця, банк також не мав даних про таку хворобу в його родині.

Дітям, зачатим від його сперми, зараз від 7 до 16 років. 21 дитина поки що почувають себе добре, але медики попереджають, що хвороба може виявитися пізніше.

Проте теперішній стан здоров'я донора не повідомляється. Випадок став відомим завдяки публікації вчених у журналі американської Медичної асоціації. На думку науковців, цей випадок висуває на перший план важливість ретельного вивчення не тільки здоров'я донорів на момент здачі сперми, але і історії спадкових хвороб в сім'ї.

Як зазначили дослідники, це другий зареєстрований випадок генетичної хвороби, успадкованої від донора сперми. До цього було зафіксовано передачу рідкісної хвороби крові.

Після інциденту банк сперми в Сан-Франциско робитиме електрокардіограми кожному донорові, щоб відсіяти чоловіків з генетичними хворобами серця. Автори дослідження рекомендували іншим банкам сперми наслідувати цьому прикладу.

За правилами всіх банків сперми, донори зобов'язані повідомляти повну історію хвороб в сім'ї, щоб виключити можливе спадкоємство генетичних захворювань.

Проте традиційно більше уваги приділяється серйозним, але рідкісним патологіям, ніж поширенішим і часто смертельно небезпечним хворобам серця. Водночас кількість людей, які вмирають від хвороб серця у молодому віці, зростає у всіх країнах світу з кожним роком.

Так, наприклад, гіпертрофічна кардіоміопатія, при якій збільшуються розміри серця унаслідок дифузної гіпертрофії стінок лівого шлуночку, зустрічається у одного з 500 чоловік. У багатьох це генетичне захворювання протікає без очевидних ознак, але у будь-який час може активізуватися і найчастіше передається спадково.

Серед ознак захворювання напади тахікардії і задишки, у багатьох випадках захворювання не діагностується, оскільки людина не відчуває погіршення стану, але потім раптово помирає. Якщо ж хворобу вчасно виявити, вона піддається лікуванню.

Читайте також:

У США лікаря виключили зі спілки за народження вісьмох близнюків

В Індії народився хлопчик із зовнішнім серцем

До 2030 року у світі буде 66 мільйонів недоумкуватих

Британська дівчинка більше 10 років прожила с двома серцями

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: