Кишкові бактерії можуть впливати на роботу мозку і настрій

Вчені дослідили вплив кишкових бактерій на роботу мозку.

Група вчених із США, Ірландії та Канади озвучила теорію про те, що один з видів бактерій, що живуть в кишечнику, здатний безпосередньо впливати на рецептори мозку і впливати на емоційний стан, повідомляє журнал Proceedings of the National Academy of Sciences.

В останні роки вчені активно зайнялися дослідженням питання про те, чи можуть бактерії, яких в організмі людини налічується більше сотні видів, впливати на роботу організму. Більшість досліджень у цій сфері стосувалися впливу на нервову систему токсинів хвороботворних бактерій. Проте існувало дуже мало даних про вплив на ЦНС і на мозок непатогенних мікроорганізмів.

Дослідженням впливу на роботу головного мозку бактерій активно зайнявся Джон Кріен з університетського коледжу міста Корк Ірландія. У своєму експерименті він досліджував, як на роботу рецепторів мозку і поведінку у мишей впливають молочнокислі бактерії Lactobacillus rhamnosus. Ці бактерії були обрані, оскільки їх близькі родичі часто служать в якості інгредієнтів засобів для відновлення мікрофлори кишечника, про побічні ефекти яких було відомо дуже мало.

У рамках дослідження, протягом шести тижнів миші отримували дози лактобактерій і демонстрували менше ознак стресу і страху в стандартних лабораторних тестах, ніж контрольна група. Зокрема, миші на бактеріях проводили більше часу, досліджуючи відкриті простори, які зазвичай лякають гризунів. Крім того, у них були менші сплески гормонів стресу, коли дослідники кидали їх у воду.

У мозку у мишей, що отримували лактобактерії, вчені виявили зміни активності генів, що кодують рецептори нейромедіатора гамма-аміномасляної кислоти (ГАМК або GABA). Цей нейромедіатор грає роль гальма активності нейронів і багато засобів для лікування панічних розладів, фобій та інших неврозів містять цю речовину.

За даними вчених, зміни в кількості рецепторів не було рівномірним - в деяких зонах мозку їх виявлялося більше, в інших менше, але загальний ефект полягав в зниженні тривожності. Жоден з цих ефектів не спостерігалося у мишей, що не отримували бактерії.

При цьому дія бактерій на рівень тривожності не спостерігалося, якщо дослідники перед початком експерименту перерізали так званий блукаючий нерв, який є головним передавачем інформації від кишечника до мозку.

Яку роль цей нерв грає в здатності бактерій впливати на емоційний стан мишей, вчені розраховують з'ясувати в ході подальших досліджень.

Нагадаємо, на початку серпня американські вчені з медичного коледжу Альберта Ейнштейна в ієшива-університеті в Нью-Йорку прийшли до висновку, що у людей, які сидять на дієті, мозок поглинає власні клітини.

Читайте також:

Революція в історії людства: тепер зачати дитину можуть не двоє, а одразу троє людей

Японці навчилися дресирувати бактерії

Здійснено прорив у генетиці: у США вперше створили "штучне життя"

Вчені знайшли молекулу, яка бореться одразу з кількома типами вірусів

Генетики вивели бактерії, які переробляють відходи на біопаливо

Учені воскресили бактерії, яким 120 тисяч років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: