Медики пояснили, чому мертві літають над власними тілами

Учені пояснили "ширяння душі над тілом" підйомом електричної енергії, що вивільняється, коли мозку не вистачає кисню.

Лікарі вважають, що знайшли пояснення переживань людей, "які повернулися з того світу".

"Дослідження електроенцефалограми вмираючих пацієнтів показало підйом електричної активності перед самою смертю", - стверджує медик Джонатан Лік.

Вчені вважають, що цей підйом міг бути причиною навколосмертних переживань - загадкового медичного феномена, описаного людьми, що пережили клінічну смерть, - таких як входження в яскраве світло і ширяння над власним тілом.

Багато людей відносяться до цих відчуттів як до релігійних видінь і вбачають у них підтвердження теорії про загробне життя. Але вчені, які провели нове дослідження, вважають, що це не так.

"Ми думаємо, що навколосмертний досвід може пояснюватися підйомом електричної енергії, що вивільняється, коли мозку не вистачає кисню", - зазначив Лакхмір Чавла, лікар реанімації в медичному центрі Університету Джорджа Вашингтона у Вашингтоні.

"Коли кровопостачання сповільнюється і рівень кисню падає, клітини мозку виробляють один останній електричний імпульс. Він починається в одній частині мозку і поширюється лавиноподібно, і це може дати людям живі ментальні відчуття", - пояснив він.

Дослідження Чавла, опубліковане в журналі Journal of Palliative Medicine, вважається першим дослідженням, що дало конкретне фізіологічне пояснення навколосмертного досвіду. Хоча воно описує тільки сімох пацієнтів, Чавла стверджує, що бачив те ж саме "не менше п'ятдесяти разів", коли люди вмирали.

Читайте також:

Бразилійка воскресла у труні через чотири години після смерті

Мертва домогосподарка ожила на столі у патологоанатома

Ужалений бджолою поляк прокинувся у труні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: