На Тернопільщині спелеологи виявили кістки прадавніх тварин

За попереднім висновком, це кістки печерних ведмедів, яким по 25-100 тисяч років.

На Тернопільщині спелеологи у печері Озерна виявили кістки прадавніх тварин.

Як повідомив голова Тернопільського спелеоклубу "Поділля" Віталій Андраш, сотні кісток було виявлено у нововідкритому місці під час його картування. "У січні минулого року, коли ми лише відкрили цей район, то знайшли ікла по 8-10 см, фрагменти кінцівок і хребці. Свої знахідки ми передали для дослідження доценту-спелеологу Чернівецького університету Богдану Рідушу, який зробив попередній висновок, що це кістки печерних ведмедів, яким по 25-100 тис. років", – розповів Андраш.

Зараз ці кістки, за його словами, передано на експертизу вже в Австрію палеонтологові, який спеціалізується суто на печерних ведмедях.

Натомість під час нещодавньої експедиції спелеологи виявили, що кісток у новому районі, який назвали "Ведмежий", значно більше, ніж вони побачили на початку. "Але це вже на вигляд кістки інших тварин. Ми знайшли ікла, хребці, щелепи, дуже багато кісток. Можливо, в цьому місці колись був прадавній вхід у печеру або ж зверху була "лійка", в яку тварини потрапляли, як до пастки, їх заливало водою і потім вони вже спадали в печеру", – припускає Андраш.

Нововиявлені кістяки за вказівками вчених спелеологи вже не чіпали. За словами голови спелеоклубу "Поділля", навесні запланована експедиція в печеру уже з науковцями, які будуть досліджувати кістки на місці.

Печера Озерна розташована біля села Стрілківці Борщівського району. Її протяжність після відкриття нових районів становить 131,5 км. Особливістю печери є підземні озера, які займають близько третини її площі.

Читайте також:

Вчені розгадали таємницю фараона Тутанхамона

Італійські вчені воскресять гігантського доісторичного бика

Київська влада хоче зруйнувати підземне місто на Подолі заради паркінгу

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: