Студентка на канікулах знайшла "приховану масу" Всесвіту

Вчені вже довели, що темна матерія існувала на початку зародження Всесвіту, проте досі не могли її знайти в нинішній епосі.

22-річна австралійська студентка під час літніх канікул розкрила одну з найбільших загадок астрономії – вона виявила так звану антиматерію чи "приховану масу" Всесвіту.

З точки зору сучасної космології, у Всесвіті має бути приблизно удвічі більше матерії, ніж ми спостерігаємо сьогодні. Вчені вже довели, що темна матерія (антиматерія) існувала на початку зародження Всесвіту, однак у сучасних умовах речовину, яка складала цю "приховану масу", не вдавалося виявити.

Прорив у астрофізиці зробила студентка з Університету Монаша (Австралія) Амелія Фрейзер-Маккелві, коли вона під час канікул проходила стажування в команді фізиків Монаша, яка веде цільовий пошук прихованої маси в рентгенівському діапазоні.

Дівчина працювала над підсумками прицільного рентгенографічного обстеження великих об'єктів, витягнутих на значні відстані, відомих як галактичні нитки.

Досліджуючи дані, вже зібрані іншими дослідниками, Амелія Фрейзер-Маккелві дійшла висновку, що "прихована маса" знаходиться саме там - у галактичних нитках. Це підтвердили зроблені нею знімки.

Раніше уже висувалися гіпотези про те, що темна матерія може переховуватися в галактичних нитках, і що це має бути речовина з низькою щільністю і високою температурою - близько мільйона градусів за Цельсієм.

Відкриття студентки підтвердило ці припущення. Рентгенівські спостереження розпечених ниток, тепер уже не прихованої маси Всесвіту, дають важливу інформацію про фізичні властивості великомасштабних структур, що допоможе астрофізикам краще зрозуміти їхню справжню природу.

Треба відзначити, що після відкриття Амелії запропонували ще рік попрацювати в лабораторії. Зараз учені планують масштабні спостереження за нитками за допомогою радіотелескопу Australian Square Kilometre Array Pathfinder (ASKAP), будівництво якого завершиться в 2013 році.

Читайте також:

Астрофізик Стівен Хокінг спростував існування раю

Вчені дослідили появу в нашому Всесвіті четвертого виміру

Астрономи зафіксували загадковий надпотужний вибух, що стався 4 млрд роки тому

Мільярд світів нашої Галактики схожі на землю, встановили астрономи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: