Телескоп "Хаббл" знайшов "галактики-зомбі"

"Хаббл" допоміг з'ясувати, що близько двох третин зоряних скупчень оточені гігантськими ультрафіолетовими кільцями.

Астрономи виявили незвичайні "галактики-зомбі" - досить старі зоряні скупчення, в яких, тим не менше, йдуть процеси зореутворення.

Незвичайні галактики оточені величезними кільцями ультрафіолетового світла, повідомляється в прес-релізі Лабораторії реактивного руху (JPL) при NASA.

Дослідники знайшли "галактики-зомбі" за допомогою супутника NASA під назвою GALEX (Galaxy Evolution Explorer - "Дослідник еволюції галактик"). GALEX, який "бачить" Всесвіт у ультрафіолетовому світлі, виявив близько 30 еліптичних і лінзовідних галактик, які випускали дуже потужне ультрафіолетове випромінювання.

Однак із супутника вчені не змогли виявити видимих ознак зореутворення у галактиках і вирішили дослідити їх за допомогою телескопа "Хаббл".

"Хаббл" допоміг з'ясувати, що близько двох третин зоряних скупчень оточені гігантськими ультрафіолетовими кільцями (у деяких випадках їх "вирости" простягалися на 250 тисяч світлових років), а в частині галактик присутні дивні спіралеподібні ультрафіолетові структури.

Аналіз ультрафіолетової частини спектра показав, що принаймні в частині галактик він є результатом формування нових світил. При цьому вік галактик, виявлений вивченням інших частин спектра, становить близько 10 мільярдів років - тобто ці галактики утворилися через 3,7 мільярди років після Великого вибуху. Зазвичай у таких старих галактиках нові зірки вже не формуються.

Поки вчені не можуть пояснити природу дивних галактик. Відповідно до одного з припущень, додатковий газ, який "оживив" галактики (зірки формуються шляхом конденсованих хмар газу), міг надійти з міжгалактичною середовища.

Читайте також:

Телескоп "Хаббл" зробив дивовижний знімок спіральної галактики

NASA вдалося чітко побачити зіткнення галактик

Телескоп "Хаббл" сфотографував космічну "солодку вату"

Телескоп "Хаббл" з'ясував, куди "пропав" пояс Юпітера

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: