Вчені знайшли хижу рослину, що харчується екскрементами кажанів

Кажани регулярно сплять у листі рослин, а з їх випорожнень рослини витягають азот, необхідний їм для росту.

 Вчені виявили на острові Борнео хижу рослину, яка харчується переважно екскрементами кажанів. Свою знахідку дослідники описали в статті в журналі Biology Letters.

Nepenthes rafflesiana elongata (так рослину назвали дослідники), відноситься до сімейства непентових, представники яких мають особливе листя, подібне до глечиків, куди потрапляють комахи. Жертви не можуть вибратися з глечика із слизькими стінками і перетравлюються рослиною.

Науковці звернули увагу, що в глечики N.r.elongata потрапляє в середньому в сім разів менше комах, ніж у глечики інших представників сімейства. Також всередині глечиків часто виявлялися кажани виду Kerivoula hardwickii, довжина тіла яких зазвичай не перевищує чотирьох сантиметрів.

Протягом семі тижнів вчені регулярно оглядали рослини. Виявилося, що в більш ніж чверті рослин регулярно сплять кажани - причому іноді в глечику перебувала не одна тварина, а, наприклад, мати і її дитинчата.

З випорожнень кажанів, які залишаються у листі, рослини витягають азот, необхідний їм для росту. Вчені провели ізотопний аналіз азоту з листя N.r.elongata і з'ясували, що близько третини від усієї кількості цього елемента рослини витягають саме з мишачих екскрементів.

Зазначимо, що взагалі хижі рослини відомі ботанікам давно - всього вчені класифікують близько 650 їх видів.

Читайте також:

Науковим винаходом року назвали "інкубатор рослин"

Під загрозою зникнення опинилася п'ята частина тварин і рослин Землі

У "загубленому світі" Папуа - Нової Гвінеї відкрили 200 нових видів

Найдивовижніші біологічні відкриття XXI ст.: "скромний фалос" і мочалка-кілер

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: