Астрономи зафіксували загадковий надпотужний вибух, що стався 4 млрд роки тому

Космічний телескоп NASA зняв потужний вибух в центрі маленької галактики у сузір'ї Дракона. Астрономи такого ще не бачили.

Увага астрономів з усього світу прикута до загадкового вибуху, який стався у Всесвіті. Яскраве сяйво тривало кілька годин, а гамма-випромінювання не припинялося ще тиждень.

За словами астрономів, це найпотужніші вибухи серед зафіксованих за всю історію спостережень. Зазвичай подібні явища відбуваються під час загибелі надгігантів, але вони тривають не довше кількох годин.

Тепер науковці намагаються з'ясувати, з чим пов'язана ця аномалія. Одна з версій: вибух неймовірної сили може бути свідченням загибелі зірки, яку розірвала величезна чорна діра.

Потужне тяжіння, ймовірно, розірвало зірку на частини, і потоки газу направилися до чорної діри. Це й викликало сильне гамма-випромінювання, яке вловили орбітальні супутники.

Однак поки що ця гіпотеза не отримала підтвердження.

"Ми знаємо об'єкти у нашій галактиці, які можуть виробляти схожі сплески, але вони в тисячі і навіть мільйони разів менш потужні, ніж той, що ми бачимо зараз. Це дійсно незвичайно", - вважає Ендрю Фрухтер зі Space Telescope Science Institute в Балтіморі .

Телескоп Hubble почав активний моніторинг цієї ділянки космічного простору. Джерело потужних сплесків гамма-випромінювання розташоване в центрі маленької галактики у сузір'ї Дракона, віддаленому від Землі на 3,8 млрд світлових років.

Першим вибух зафіксував 28 березня супутник NASA Swift. Пізніше більш точні дані були отримані за допомогою телескопа Hubble, і зараз спостереження тривають. Найбільше учених цікавить, чи зміниться яскравість глибин Всесвіту.

Читайте також:

Озоновий шар над Арктикою зменшився майже вдвічі

Вчені сфотографували у космосі гігантську зоряну троянду

Астрономи побачили, як на Марсі виглядає захід Сонця (відео)

У залишках метеорита виявили ознаки позаземного життя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: