Автограф Сталіна "недооцінили" на аукціоні Sotheby's

До початку торгів аукціонний дім сподівався отримати за автограф Сталіна вдвічі більшу суму.

Лист, підписаний Сталіним і Молотовим, продано на аукціоні Sotheby's у Нью-Йорку за 12,5 тисячі доларів, повідомляється на сайті аукціонного дому.

До початку торгів лист, адресований керівникові Монгольської народної республіки "товаришеві Чой-Балсану", планувалося продати за 15-25 тисяч доларів. У документі, датованому 8 січня 1940, йдеться про поставки з Монголії овечої, верблюжої і козиної вовни, а також козячого пуху. У каталозі Sotheby's наголошується, що лист може служити свідченням підготовки СРСР до війни з Німеччиною. Походження листа Sotheby's не уточнює, повідомляючи лише, що раніше цей документ не потрапляв на аукціони.

У числі інших лотів, проданих на аукціоні книг і рукописів, виявився фрагмент чернетки роману Гаррієт Бічер-Стоу "Хатина дядька Тома". Дві сторінки рукописного тексту (фрагмент шостої глави роману) пішли з молотка за 98,5 тисячі доларів при попередній оцінці в 80-120 тисяч. У каталозі Sotheby's особлива увага приділяється тому факту, що в рукописі Бічер-Стоу неодноразово фігурує слово "ніггер", яке в теперішній час вважається лайкою.

Найдорожчим лотом минулого аукціону стала книга "Sidereus Nuncius" ( "зоряний вісник") Галілео Галлілея, видана у Франкфурті-на-Майні в 1610 році. Представлена на аукціоні книга - перше видання роботи Галлілея за межами Італії. За "Sidereus Nuncius" було заплачено 122,5 тисячі доларів при естімейті в 120-150 тисяч доларів. 

Читайте також:

На торги Christie's будуть виставлені роботи Рафаеля і Рембрандта

 "Голе фото" Поланскі і його дружини продали за 12 тисяч

Політичний аукціон: Парад ляльок 2009

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: