Ходорковський пожалів Путіна і побажав йому любові "не тільки від собак"

Михайло Ходорковський зізнався, що має почуття жалю до Путіна - "немолодої людини, такої самотньої перед безкрайньою і нещадною країною".

Ув'язнений екс-глава компанії ЮКОС Михайло Ходорковський пожалів російського прем'єра Володимира Путіна і побажав, щоб його "любили безкорисливо не тільки собаки".

У своїй статті для "Независимой газеты" Ходорковський прокоментував "пряму лінію" Путіна з росіянами, що пройшла 16 грудня.

Бізнесмен зізнався, що спочатку ледь "стримував роздратування", оскільки "відчуття, що тебе тримають за малолітнього нетяму, - неприємне".

Але потім, за словами Ходорковського, до нього прийшло "почуття жалю до цієї, вже немолодої людини, такої бадьорої та такої самотньої перед безкрайньою і нещадною країною".

"Помітно - він не в змозі відірвати себе від непідйомного "весла" вибудуваної ним самим жахливої "галери". Галери, що байдуже пливе по долях людей. Галери, на якій громадянам Росії все частіше вбачається чорний піратський прапор", - зазначив Ходорковський.

"З ним ніхто не сперечався "в ефірі" - не той "формат". Але й переконував він не нас - себе. Що у всьому правий, що "керує", що все ще "на місці", - додав опальний бізнесмен.

Ходорковський досить різко висловився з приводу результатів вибудуваної за Путіна "вертикалі" влади. У зв'язку з цим автор статті згадав і "бандитсько-міліцейський бєспрєдєл" в Гусь-Хрустальному, і масове вбивство на станиці Кущевська.

Він також розкритикував прем'єра за те, що той фактично ухилився від відповіді на питання про зіткнення на національному ґрунті в Москві та інших містах Росії, "звично включивши свій "сталевий погляд" і "традиційно грубо пожартувавши про "бородатих лібералів".

На думку Ходорковського, єдине щире і добре почуття, яке "проривається крізь крижаний панцир "національного символу" початку 2000-х", - любов до собак.

"Ось і я бажаю Путіну добра і терпимості, щоб його не боялися, але любили. Нехай не всі, але щиро, безкорисливо, і не тільки собаки. Це і буде його справжнє щастя", - побажав наостанок Ходорковський.

Нагадаємо, Путін під час "прямої лінії" теж говорив про Ходорковського. Він, зокрема, заявив, що провина екс-глави ЮКОСа "доведена судом", натякнув на причетність керівництва цієї нафтової компанії до низки вбивств і уклав: "Злодій має сидіти у в'язниці".

Михайло Ходорковський ув'язнений у СІЗО "Матроська тиша". Він був засуджений у 2005 році на вісім років в'язниці за економічні злочини. Зараз Ходорковський чекає на оголошення вироку у новій справі, яка стосується розкрадання нафти і легалізації доходів. Початок оголошення вироку заплановано на 27 грудня.

Прокуратура попросила для нього і Платона Лебедєва 14 років ув'язнення.

Справа ЮКОСа - одна з найгучніших в Росії за останні роки. Багато експертів на Заході вважають її політично мотивованою, однак російська влада це категорично заперечує. Сам Ходорковський своє переслідування пояснив тим, що він підтримував незалежну опозицію.

Читайте також:

США віддасть Росії Віктора Бута в обмін на Ходорковського

Ходорковський виступив з останнім словом - він готовий померти за віру

Тефлоновый Путин: очередной телемарафон российского премьера

Цуценя Путіна за підсумками всеросійського конкурсу назвали Баффі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: