Представлено першу "новітню" доповідь щодо розширення Євросоюзу

Впритул наблизилися до вступу в ЄС Хорватія та Ісландія, починаються переговори з низкою балканських країн, а от Туреччина не задовольняє виконавчу владу Євросоюзу.

Штефан Фюле
AFP
Штефан Фюле
Єврокомісія нового складу 9 листопада схвалила свою першу доповідь з питання розширення Євросоюзу. Ця доповідь стала також першим документом на цю тему, підготовленим після набуття чинності Лісабонської угоди про реформування інститутів ЄС (1 грудня 2009 року).

Представляючи доповідь журналістам у Брюсселі, єврокомісар з розширення ЄС Штефан Фюле заявив, що "розширення в наших спільних інтересах".

"Правила гри залишаються незмінними", - сказав він.

Фюле пояснив, що країни-кандидати і потенційні кандидати в члени ЄС перебувають на різних етапах процесу, але для всіх обов'язковим залишається відповідність політичним і економічним критеріям членства в ЄС.

Так, за словами Фюле, Хорватія вступила в завершальну стадію переговорів про приєднання до ЄС. Єврокомісія висловлює оптимізм і щодо переговорного процесу з Ісландією.

Навпаки, Туреччина, яка також є кандидатом в члени цієї регіональної організації, не задовольняє виконавчу владу ЄС тим, як вона виконує вимоги Брюсселя.

Фюле також заявив, що заявка Сербії на отримання статусу кандидата, подана в 2009 році, Єврокомісією розглядається.

Виконавча влада ЄС нового складу, за словами Фюле, висловилася на підтримку початку вступних переговорів з Македонією, а також підтвердила європейську перспективу для Боснії та Герцеговини і для Косова, який в односторонньому порядку проголосив незалежність від Сербії в 2008 році.

Єврокомісія також рекомендувала надати Чорногорії статус країни-кандидата в члени ЄС.

Читайте також:

Євросоюз вирішив закрити двері перед Україною на 10 років

Єврокомісар: для вступу в ЄС Україна має скласти іспит на "європейськість"

Єврокомісія погрожує Польщі судом за газову угоду з РФ

Лідери країн ЄС домовилися переписати Лісабонську угоду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: