Путіна звинуватили в махінаціях на суму 100 млн доларів

Колишній народний депутат Росії Марина Сальє, яка на початку 90-х років звинувачувала Володимира Путіна в корупції та розкраданні коштів, знову оприлюднила подробиці тієї справи.

Колишній народний депутат Росії, депутат Петербурзького міськради Марина Сальє, що виступила на початку 1990-х років із звинуваченнями в корупції та розкраданні коштів на адресу Володимира Путіна під час його перебування першим заступником мера Санкт-Петербурга Анатолія Собчака, знову звинуватила його в махінаціях.

До цього Сальє 10 років не зустрічалася з журналістами, переїхавши в глухе село Псковської області.

Марина Сальє добре знала Анатолія Собчака, а діяльності Володимира Путіна в органах влади Санкт-Петербурга присвятила ціле розслідування. У 1992 році спеціальна комісія Санкт-Петербурзької міськради під керівництвом Сальє прийшла до висновку, що за документами, підписаними головою Комітету із зовнішніх зв'язків за мера Санкт-Петербурга Володимиром Путіним, а також його заступником Олександром Аникіним, за кордон було вивезено рідкоземельні метали, нафтопродукти і інша сировина на суму більше 100 млн доларів.

Це були бартерні контракти. Натомість до Петербурга, де продовольства не вистачало настільки, що на нього вже були введені картки, повинні були надійти партії м'яса, картоплі, птиці. Але не надійшли.

Звіт комісії Сальє було передано в прокуратуру і Контрольне управління адміністрації президента. Проте розслідування заглохло, а Володимир Путін не тільки не був знятий з посади, як рекомендував міськрада Петербурга, заслухавши звіт Сальє, а й отримав підвищення.

У 2000 році, коли кар'єра колишнього заступника Собчака досягла найвищої точки, взяти інтерв'ю у Марини Сальє поспішили мало не всі іноземні кореспонденти і навіть один російський телеканал. Сальє в цей час і сама писала статті, закликаючи не голосувати за Путіна. І раптом - після перемоги Володимира Путіна на виборах - вона поїхала в глухе село і перестала спілкуватися з журналістами.

Сьогодні Марина Сальє живе у Псковській області. Вона зберегла свій архів. У нього входять знаменитий звіт, більше 40 додатків до нього, листування Володимира Путіна з Санкт-Петербурзької митницею, листування Анатолія Собчака і Єгора Гайдара з приводу документів, які видаються Путіним експортерам. Колишній депутат зберігає і кілька папок з рішеннями міськради Санкт-Петербурга, які скасовують рішення мера Петербурга Анатолія Собчака.

Зараз Марина Сальє порахувала, що не може залишити фільм "Анатолій Собчак. 10 років потому", що нещодавно вийшов. До нього увійшли інтерв'ю Володимира Путіна і президента Дмитра Мєдвєдєва, без своїх коментарів.

Читайте також:

Брат Берлусконі отримав чотири місяці в'язниці за фінансові махінації

Відомого турецького олігарха засудили до 12 років в'язниці за розтрату

Швейцарія оштрафувала російського мільярдера на десятки мільйонів євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: