Росія викликала посла США "на килим" через позицію щодо Курил

У МЗС РФ послу нагадали, що Росія вважає чотири острови Курильської гряди, на які претендує Японія, своєю територією.

 Посол Сполучених Штатів Америки в Росії Джон Байрелі в понеділок, 21 лютого, був викликаний в міністерство закордонних справ РФ у зв'язку із заявою США про територіальну приналежність Курильських островів.

Точку зору Держдепартаменту передала у п'ятницю, 18 лютого, представник американського зовнішньополітичного відомства Джоан Мур. Вона зазначила, що з листопада 2010 року, коли Держдепартамент США в останній раз заявляв про підтримку Японії з цього питання, думка відомства не змінилась.

Того ж 18 лютого у посольстві США в Москві заявили, що уряд США визнає японський суверенітет над Курильськими островами.

У МЗС РФ послу нагадали, що Росія вважає чотири острови Курильської гряди, на які претендує Японія, своєю територією і не має наміру змінювати позицію з цього питання.

Як відомо, Росія наполягає на тому, що Курили є територією РФ на підставі підсумків Другої Світової війни. Японія наполягає на демаркації з більш раннього договором, укладеним ще з Російською імперією. Територіальна суперечка є одним з головних перешкод для підписання мирного договору між Росією і Японією, який після закінчення війни так і не був укладений.

У листопаді 2010 року один із спірних островів відвідав президент Росії Дмитро Медведєв. Візит викликав негативну реакцію в Японії, на що МЗС РФ відповів, що російський лідер має повне право відвідувати територію РФ. У лютому 2011 року офіційна Москва заявила, що більше не бачить сенсу обговорювати з Токіо цю тему.

Читайте також:

Росія закликала Японію не нагнітати негативні емоції навколо Курил

Росія розмістить на Курилах сучасне озброєння

У посольство Росії в Токіо надіслали кулю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: