Стало відоме нове місце ув'язнення Платона Лебедєва

Платон Лебедєв 16 червня доставлений до виправної колонії в Архангельській області, де буде утримуватися в загальному загоні.

Фігуранта справи ЮКОСа Платона Лебедєва помістили в колонію у сосновому бору в Архангельській області. Вона знаменита деревообробним виробництвом, а також справою "про порушення національної ворожнечі".

Нова адреса Платона Лебедєва звучить так: 165150 Архангельська область, Вельський р-он, д. Гірка Мурав'євська, ФБУ ІК-14.

Лебедєв 16 червня був доставлений до виправної колонії, де буде утримуватися в загальному загоні.

"Подейкують, що Лебедєв далеко не в захваті від умов утримання засуджених у цій колонії", - стверджується на одному із сайтів Вельська.

Новосибірський правозахисник Олексій Мананников в 1982-83 роках відбував покарання в цій колонії за статтею "Поширення завідомо неправдивих вигадок, що ганьблять радянський державний лад".

За його словами, зона була не найгірша в тому сенсі, що «це все-таки не рудники якісь, не гори, як в якому-небудь Краснокаменську, і не за Полярним колом, як раніше було у Лебедєва».

У таких місцях зазвичай розташовуються будинки відпочинку і санаторії, навколо сосни. На території самої зони лісу немає. Там було своє виробництво для привілейованих, виточували якісь деревинки, працювали одна або дві бригади, зазначив правозахисник.

У ЗМІ колонія ФБУ ІК-14 згадувалася нещодавно. У лютому цього року стало відомо про самогубство, скоєному в штрафному ізоляторі колонії ув'язненим Дмитром Антиповим 1989 року народження.

Пізніше щодо двох інших в'язнів цієї ж колонії було порушено справу за статтею ("Збудження ненависті, або ворожнечі, а також приниження людської гідності"). У рамках цієї справи в колонії були вилучені брошури "Російського національного визвольного руху". У червні прокуратура вимагала визнати ці матеріали екстремістськими.

На форумах, присвячених виправним колоніям, ФБУ ІК-14 називають "червоною зоною". "За УДО практично не виходять. У зоні 1250 осіб, з них працюють на виробництві осіб 200".

Виправна колонія, в якій буде міститися Платон Лебедєв, взяла участь у міжнародній виставці "Дерев'яне домобудівництво/Holzhaus-2011", що відбулася в Москві.

11 червня Михайло Ходорковський і Платон Лебедєв були етаповані з СІЗО "Матроська тиша". Ходорковський буде відбувати покарання в одній з виправних колоній Вологодської області.

Нагадаємо, колишні співвласники нафтової компанії ЮКОС Михайло Ходорковський і Платон Лебедєв визнані винними в розкраданні нафти і легалізації злочинно нажитих коштів, за що повинні понести покарання в 13 років позбавлення волі.

Читайте також:

Стало відомо, в яку колонію відправили Ходорковського

Суд: Ходорковського і Лебедєва треба ізолювати від суспільства

Ходорковський і Лебедєв оскаржили винесений їм вирок

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: