Суд США зобов'язав Москву повернути єврейські скарби

Суд зобов'язав російську владу повернути власникам - найбільшій єврейській організації в світі "Хабад Любавич" - вилучене за часів СРСР священне для іудеїв зібрання.

Суд американського округу Колумбія зобов'язав російську владу повернути колекцію релігійного руху "Хабад Любавич" - 12 тисяч іудейських книг і 50 тисяч рідкісних документів XVIII століття, вилучених за часів СРСР.

За рішенням суду, Росія не має права володіти іудейським зібранням релігійного руху "Хабад Любавич" і має повернути документи американським власникам.

За відсутності представників російської сторони, суд виніс заочний вердикт, що зобов'язує Мінкульт Росії, Російський державний військовий архів (РДВА) і Бібліотеку імені Леніна повернути колекцію. Священне для іудеїв зібрання російська влада має віднести в американське посольство в Москві або передати безпосередньо до рук представників руху.

За даними позивачів, зібрання зберігається в архівах РДВА, де його залишили на збереження радянські солдати, що привласнили собі спадщину за часів Громадянської (1918-1922 роки) та Другої світової війни.

"Ця перемога стає тріумфом правосуддя для єврейського народу і тих, хто ненавидить нацистів, те, як у радянські часи експлуатували жертв геноциду, а також розпусту та аморальне придушення віри чинним російським урядом", - заявив один з адвокатів Сет Гербер, який представляв у суді інтереси спадкоємців руху "Хабад Любавич".

"Це історична перемога "Хабад", яка дозволяє повернути те, що з повним правом належить єврейському народові. Ми сподіваємося, що російський уряд поставиться з повагою до рішення суду і швидко поверне колекцію", - додав інший адвокат Давид Сальмонс.

Документи, що зберігаються в Росії, раніше становили частину спадщини смоленського рабина Йозефа Шнеєрсона, який активно захищав євреїв за часів царської і радянської влади. У 1934 році він перебрався до Польщі, а звідти - до США. Зараз штаб-квартира "Хабад Любавич" розташована в Нью-Йорку. Це найбільша єврейська організація в світі. Судитися з Москвою вона почала в листопаді 2004 року.

Читайте також:

Американські генетики з'ясували, звідки на Землі взялися євреї

Кліп "Танці в Освенцимі" виявив в Інтернеті безліч неонацистів (відео)

Під Казанню знайшли скарби Золотої Орди

Діаманти сім'ї Романових вивезли до Британії під виглядом цукерок

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: