У НАТО оприлюднили надсекретні документи часів холодної війни

Документи стосуються політичних рішень, оперативного оборонного планування та кризового реагування союзників по НАТО після ситуації навколо Західного Берліна в 1961 році.

У НАТО оприлюднили близько 370 документів, значна частина яких протягом останніх 50 років мала найвищий рівень секретності.

Розсекречені документи стосуються політичних рішень, оперативного оборонного планування та кризового реагування союзників по Альянсу після чергового загострення ситуації навколо Західного Берліна в серпні 1961 року.

Зокрема, йдеться про забезпечення життєдіяльності Західного Берліна після рішення Варшавського договору і керівництва НДР заблокувати цей анклав та побудувати Берлінську стіну.

Ознайомитися з цими документами і тисячами інших можна в архіві штаб-квартири Альянсу у Брюсселі й на офіційному сайті НАТО.

Використання документів з метою проведення наукових досліджень є вільним. Інші напрямки роботи з архівами передбачають письмове погодження з НАТО.

Нагадаємо, в лютому Швеція розсекретила й опублікувала більш як 400 сторінок раніше секретних дипломатичних документів, датованих 1989-1991 роками, у яких ідеться про розпад Радянського Союзу.

Читайте також: 

Розсекречені архіви: НАТО не збиралось захищати поляків у разі нападу СРСР

10 зловісних таємниць СРСР очима США: операція "Флейта" і "атомна бомба у валізі"

Розкрито архіви 1941 року: керівництво СРСР знало про плани Німеччини

Мєдвєдєв: Розпад СРСР не найбільша геополітична катастрофа ХХ століття

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: