Глибоководні кальмари практикують садистський секс

Голландський біолог, вивчивши подробиці статевої поведінки глибоководних кальмарів, встановив, що під час парування вони можуть вести себе надзвичайно агресивно. Про результати дослідження пише журнал Der Spiegel.

В умовах, в яких мешкають кальмари, знайти пару досить важко, тому вчені припускають, що у тварин повинні бути якісь особливі прийоми.

Багато видів кальмарів мешкають на великій глибині, де практично відсутнє сонячне світло. Через труднощі, пов'язані з вивченням способу життя цих тварин, зоологи до теперішнього часу не знали подробиць процесу їхнього розмноження.

Хендрик Ян Тіз Ховінг з Університету Гронінгена дослідив безліч кальмарів, виловленних мертвими поблизу узбережжя Фолклендских островів та Намібії. За результатами проведеного аналізу Ховінг визнав, що самці виду Taningia danae залишають на шкірі самиці порізи глибиною до п'яти сантиметрів. У ранки самці поміщають сперматофори - мішечки, наповнені статевими клітинами.

Чоловічі особи Ancistrocheirus lesueurii обирають іншу тактику. Зовні вони дуже нагадують самиць, і це, на думку вченого, дозволяє їм зближатися.

Самці Moroteuthis ingens не докладають особливих зусиль для того, щоб "доставити" сперматофор. Він сам проникає під шкіру самиці, розчиняючи її спеціальною речовиною. Для того, щоб запліднення відбулося, напевно, самці намагаються використовувати як можна більше статевих клітин. Вага сумки зі сперматофором, яку носить самка Heteroteuthis dispar, може становити до трьох відсотків ваги її тіла.

Ховінг вважає, що така невластива статева поведінка може пояснюватися не тільки труднощами при пошуку партнера. У більшості видів кальмарів самиці більші від самців, і "чоловіки" не без підстав побоюються, що після статевого акту вони можуть бути з'їдені.

Відзначимо, серед мешканців великих глибин залишається багато невивчених видів. Так, нещодавно в "глибоководному монстрі", зняті на камеру апарату компанії Shell, біолог з Австралії впізнала кальмара невідомого виду роду Magnapinna.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: