Музикант заповідав свій череп для "Гамлета"

У постановці "Гамлета" в театрі з рідного міста Шекспіра актор використовував справжній череп, залишений для постановок польським піаністом Андре Чайковські.

Польський єврей Андре Чайковські помер в 1982 році і заповідав своє тіло для проведення наукових експериментів, а череп - для постановок компанії Royal Shakespeare Company, головного шекспірівського театру. Компанії довелося одержати спеціальний дозвіл на використання в театральних постановках черепа людини, померлої менше ста років тому.

Першим пробував грати сцену на кладовищі з "Гамлета" з черепом Чайковські актор Марк Райланс в 1989 році, проте і він, і решта акторів трупи відчувала себе напружено, тому від цього "реквізиту" відмовилися.

Воля Андре Чайковські була виконана в 2008 році в постановці театру Стратфорда-на-Ейвоні. Роль Гамлета у всіх 22 постановках виконав актор Девід Теннент. Про те, що череп блазня Йоріка є справжнім, публіка дізналася тільки після закінчення останнього спектаклю.

Директор театру Грег Доран заявив, що якби глядачі знали про справжній череп, то замість спектаклю всі обговорювали б тільки це.

Скоро показ цієї постановки почнеться в лондонському театрі Novello Theatre. Чи буде і там використовуватися череп Чайковські, невідомо.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: