Немовлята вивчають рідну мову ще в утробі

Малята починають звикати до рідної мови ще в утробі матері і наруджуються уже зі схильністю до тієї чи іншої мови.

Акцент батьків немовлята починають засвоювати ще перебуваючи в материнській утробі - до такого висновку прийшли німецькі вчені на основі дослідження криків 60 здорових немовлят з франкомовних і німецькомовних сімей.

Згідно з дослідженням, опублікованим у часописі Current Biology, французькі немовлята кричать з інтонацією, що піднімається, - тобто відтворюють інтонацію, з якою розмовляють французи, - тоді як немовлята з німецькомовних сімей кричать з інтонацією, що опускається.

Таким чином, автори цього дослідження зробили висновок про те, що на немовлят, які ще не народилися, чинять впливи звуки мови, що проникають в утробу матері.

Раніше вже було відомо, що немовлята можуть запам'ятовувати звуки, які проникають в утробу, і є особливо сприйнятливими до мелодії - як музичної, так і мелодії людського голосу.

"Нові дані, які нам вдалося отримати, показують не тільки те, що новонароджені своїм криком здатні відтворювати різні інтонаційні моделі, але й те, що вони вважають за краще відтворювати саме ту інтонацію, яка характерна для мови, яка оточувала їх в утробі", - пояснює Катлін Вермке з Вюрцбурзького університету.

"Таким чином, стає очевидною важливість крику новонароджених для подальшого мовного розвитку", - додає Вермке.

За її словами, копіювання інтонації є частиною загальної моделі поведінки немовлят. Вони імітують проведінку матері з тим, щоб привернути її увагу і зміцнити зв'язок із нею.

Як відомо, до цього часу вважалося, що малюки до 8 місяців розрізняють мову людини за мімікою обличчя.

Читайте також:

Немовлята розрізняють мови!

Немовлята відчувають ритм

У Берліні соціал-демократи планують узаконити дитячий галас

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: