Кожен депутат обходиться країні у півмільйона гривень на рік

Рада збільшила кошторис на своє утримання. Витрати на утримання депутатських санаторіїв, автопарку парламенту та авіаперельоти народних обранців зросли на мільйони гривень.

Верховна рада збільшила бюджетні витрати на своє утримання на 135 млн грн. У 2010 році законодавчий орган обійдеться платникам податків у 875 млн грн. Загалом, на "кишенькові витрати" одного народного обранця з бюджету буде виділено 565 тис. грн. Ця сума включає в себе зарплату, утримання депутатських помічників, переїзди, житло та відпочинок народних обранців.

Кошторис парламенту вже не перший рік ухвалювався в атмосфері суворої секретності. Текст документа тримався в секреті навіть від самих парламентаріїв, і вони голосували за документ всліпу. Проект кошторису був на руках лише у членів регламентного комітету, який затвердив його напередодні п'ятничного голосування.

На зарплату парламентаріїв у 2010 році з бюджету буде виділено близько 104 млн грн. Нагадаємо, середня зарплата депутата складає 17,4 тис. (оклад 6,1 тис. плюс надбавки і премії). Також законодавцям нараховуються так звані "оздоровчі" виплати. Їхній розмір дорівнює двом зарплатам – тобто плюс ще 35 тис. грн на рік.

Крім того, народні депутати отримують гроші на виконання своїх повноважень. Ця виплата залишилася на рівні минулого року - 17,4 тис. грн. Збіг це чи ні, але розмір цієї виплати практично рівний середній депутатській зарплаті. Завдяки такій виплаті у кожного депутата в розпорядженні з'являється ще близько 200 тис. грн на рік.

Істотно збільшилася сума, що виділяється бюджетом на візити народних депутатів за кордон. Якщо минулого року на ці потреби було виділено 5,2 млн грн, то в цьому - на 2 млн грн більше.

Що стосується автопарку парламенту, з якого новий глава регламентного комітету Володимир Макеєнко збирається зробити службу таксі, то на його утримання в поточному році піде 36,3 млн грн. Це на 10 млн грн більше, ніж роком раніше. Половина вказаної суми - зарплата водіїв. На бензин і автозапчастини передбачена втричі більша сума, ніж роком раніше - 10 млн грн. У регламентному комітеті це пояснили необхідністю розплатитися з боргами, накопиченими за 2009 рік.

Істотна частина виділених на парламент коштів піде на будівництво і покупку квартир для депутатів - 4,2 млн грн. Крім того, 35,8 млн грн буде витрачено на ремонт приміщень, що перебувають у сфері ведення парламенту, у тому числі і парламентських комітетів. Минулого року на ці витрати не було виділено жодної копійки, що призвело до утворення великої заборгованості парламенту перед підрядчиками.

Верховна рада не залишила без уваги і структури, що перебували на її балансі. Інститут законодавства, що працює при парламенті, отримав 8,8 млн грн. Істотну фінансову допомогу отримали і два парламентські санаторії в Криму – "Дюльбер" і "Нижня Ореанда". На їх утримання буде виділено 67,7 млн грн, що на 1,5 млн грн більше, ніж минулого року. При цьому щорічно на відпочинок народних обранців у цих здравницях з бюджету виділятиметься по 9 тис. грн кожному.

Читайте також:

Проти двох опозиційних депутатів порушено кримінальні справи

Рада виділила на своє утримання майже 900 млн гривень

Рада зі скандалом затвердила свій бюджет

У Раді пообіцяли віддати квартири депутатів багатодітним родинам

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: