Одеса ухвалила: Бандера і Шухевич не герої, бо співпрацювали з Гітлером

Одеські депутати вирішили, що "неприпустимо вважати героями людей, які в роки Великої Вітчизняної війни співпрацювали із загарбниками".

Одеська міська рада ухвалила рішення "Про неприпустимість героїзації осіб, які співпрацювали з гітлерівським режимом". Мова йшла про Романа Шухевича та Степана Бандеру.

Його підтримали більшість депутатів (95 голосів - "за", 14 – утрималися).

Виступаючи на сесії, депутат- регіонал Геннадій Труханов висловив думку, що "неприпустимо вважати героями людей, які в роки Великої Вітчизняної війни співпрацювали із загарбниками". За його словами, "більшість городян негативно сприйняли укази президента Віктора Ющенка про присвоєння звань Героя України Степану Бандері й Роману Шухевичу".

Підтримав його член фракції партії "Родина" Олександр Казарновський, висловивши обурення тим, що влада західноукраїнських областей перейменовують вулиці своїх міст на честь Бандери й Шухевича. Тому проект рішення міськради, на його думку, слід було б доповнити положенням "про категоричну незгоду з цими перейменуваннями". Втім, його пропозиція не одержала підтримки депутатської більшості.

Головуючий на сесії мер Одеси Олексій Костусєв солідаризувався з депутатами, які виступили "за відміну президентських указів про героїзацію та відновлення історичної справедливості": "Ми не повинні бути ідеологічно беззубими, не повинні дозволяти нам нав'язувати помилкові чужі цінності. У нас є своя ідеологія, і ми за неї боротимемося".

Разом з тим мер Одеси заявив, що не вважає своєю прерогативою коментувати історичний факт підписання керівництвом гітлерівської Німеччини й комуністичного СРСР "Пакту Ріббентропа-Молотова, який ознаменувався спільним парадом військ Вермахту і РККА у Львові і Бресті".

"Наші ветерани з німцями ніколи не співпрацювали, - сказав Костусєв, - вони воювали з фашистами і перемогли, слава Богу".

"Те, що політика була, пакт Молотова-Ріббентропа. Ну чого я, мер міста, повинен коментувати історичні речі? У мене є своя позиція з цього питання, вона вам відома. Історія дуже цікава річ, і там трапляються речі інколи парадоксальні", - підсумував Костусєв.

Нагадаємо, рішенням суду президентський указ "Про присвоєння Степану Бандері звання Герой України" визнаний недійсним. Суд у лютому також вирішить доречність героїзації Романа Шухевича. Націоналісти уже пообіцяли владі масові протести.

Читайте також:

Тягнибок: Москва боїться мертвого Бандеру

Герман: ніякі укази не змусять народ розлюбити Бандеру, Шухевича та Сталіна

Голови трьох облрад щодо Бандери: війна проти українців триває

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: