Партія регіонів визнала, що у 2004 році підтримала політреформу помилково

В адміністрації Януковича нагадали, що конституційна реформа була ухвалена в момент гострої політичної кризи.

Партія регіонів, проголосувавши у 2004 році за політреформу, зробила помилку. Про це 23 вересня заявила перший заступник глави адміністрації президента, екс-депутат від ПР Олена Лукаш.

"Я визнаю, що Партія регіонів зробила помилку. Помилки робляться тільки для того, щоб їх виправляти. Я вважаю, що час виправляти помилку", - сказала вона.

Лукаш нагадала, що даний закон був прийнятий в момент гострої політичної кризи. "Кожен, хто голосував за цей законопроект, знав, що це результат політичних домовленостей і що це антиконституційна процедура", - зазначила вона.

При цьому Лукаш нагадала, що нинішній президент Віктор Янукович за даний законопроект не голосував.

Вона відмовилася відповідати на питання про можливі наслідки скасування політреформи 2004 року. "Сьогодні давати відповідь щодо наслідків - це фактично прогнозувати рішення Конституційного суду", - сказала представник президента в КС.

"Але в Україні є парламент, дієздатний уряд, президент і його команда, тому я впевнена, що будь-які випробування вони витримають", - підкреслила Лукаш.

Нагадаємо, Конституційний суд 23 вересня завершив відкриті слухання у справі щодо відповідності Конституції закону "Про внесення змін до Конституції України" від 8 грудня 2004 року.

Раніше Партія регіонів оголосила про намір "виправити наслідки" конституційної реформи 2004 року.

На День незалежності Віктор Янукович заявив про необхідність внесення змін до Конституції України. Він наголосив, що бачить країну з "сильним президентом, у якого є практичні важелі контролю" і "політично структурованим парламентом".

Якщо конституційна реформа 2004 року буде скасована, Україна повернеться до президентсько-парламентської форми правління, а повноваження глави держави будуть значно розширені.

Читайте також:

Кабмін вимагає скасувати політреформу, яка обмежує владу Януковича

В НУНС бояться, що "монарх" Янукович зробить з українців папуасів

ЗМІ: Восени Янукович отримає повноваження Кучми

ВідеоПартія регіонів визнала, що у 2004 році підтримала політреформу помилково

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: