Раду виключать з процесу повернення старої Конституції

Влада розробляє два сценарії повернення Конституції 1996 року. В обох випадках планується оминути Верховну раду.

Між 1 і 5 жовтня Конституційний суд оприлюднить рішення, що виключає участь Верховної ради в процесі скасування політреформи 2004 року і повернення до попередньої редакції Основного закону.

Про це свідчать кілька не пов'язаних між собою джерел тижневика "Дзеркало тижня".

Варіантів рішення, за свідченням джерел, існує два. Перший — визнати неконституційним закон № 2222 і публічно оголосити про автоматичне повернення країни до Конституції в редакції 1996 року.

Другий варіант передбачає виключно визнання закону № 2222, яким було введено в дію нова редакція Основного закону, неконституційним. При цьому подальші юридичні дії будуть значною мірою залежати від діючої влади.

Нагадаємо, Конституційний суд завершив відкриті слухання у справі за конституційним поданням 252 народних депутатів щодо відповідності Конституції закону "Про внесення змін до Конституції України" від 8 грудня 2004 року. Про це заявив голова КС Анатолій Головін.

Він зазначив, що судді після усних слухань перейшли до закритої частини пленарного засідання.

Голова КС зазначив, що про дату оголошення рішення КС за цією справою буде повідомлено додатково. Зокрема, під час заключних виступів сторін розгляду конституційного подання вони зійшлись на думці, що відповідний закон не відповідає Конституції України у зв’язку з тим, що був прийнятий з порушенням необхідної процедури.

Партія регіонів оголошувала про намір "виправити наслідки" конституційної реформи 2004 року.

На День незалежності Віктор Янукович заявив про необхідність внесення змін до Конституції України. Він наголосив, що бачить країну з "сильним президентом, у якого є практичні важелі контролю" і "політично структурованим парламентом".

Якщо конституційна реформа 2004 року буде скасована, Україна повернеться до президентсько-парламентської форми правління, а повноваження глави держави будуть значно розширені.

Читайте також:

Партія регіонів визнала, що у 2004 році підтримала політреформу помилково

КС завершив відкритий розгляд справи про конституційність політреформи 2004 року

Литвин: Конституцію треба переписати до весни

Тимошенко: у новій Конституції слід прописати дострокову зміну президента

ВідеоКС завершив відкритий розгляд справи про конституційність політреформи 2004 року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: