Рівне може потонути у нечистотах

Зниження тиску газу на ВАТ "Рівнеазот" призведе до його зупинки, і зупинки його очисних споруд. Рівне на межі катастрофи.

Зупинка підприємства "Рівнеазот" загрожує екологічною катастрофою. Місто Рівне у будь-який момент може залишитися без води і каналізації.

Минулого тижня повністю зупинився хімічний гігант області – ВАТ "Рівнеазот". Сталося це внаслідок зниження тиску газу до критичного рівня. Зупинка виробничих потужностей підприємства може привести до екологічної катастрофи, оскільки зупиняться і його очисні споруди, через які проходить понад 70% нечистот з усього міста.

Особливість цього обласного центру в тому, що міські очисні споруди можуть переробляти лише 30% відходів життєдіяльності людей. Виходить, якщо зупиниться завод, то перестануть працювати і його очисні споруди. Після цього понад 70% неочищених каналізаційних стоків потраплять у річку Горинь.

"Рівне користується очисними спорудами ВАТ "Рівнеазот", які очищують каналізаційні стоки міста. Із зупинкою заводу зупиняться і очисні споруди – стічні води з каналізаційної системи Рівного без очищення потраплятимуть в річку Горинь, що приведе до екологічної катастрофи. Ситуація складна. Частину стоків плануємо перекинути на очисні споруди міста, але навіть це не врятує, і нечистоти потраплятимуть в Горинь. Нам доведеться обмежувати подачу води мешканцям міста, щоб полегшити ситуацію", - заявив заступник міської голови Сергій Васильчук.

Такої ж думки і директор "Рівнеоблводоканалу" Володимир Хомко. За його словами, "поки не відомо, наскільки доведеться обмежувати водопостачання. Щойно зупиняться очисні споруди, відразу ж доведеться вживати заходи. Все робитимемо експериментальним шляхом".

Наслідки такої ситуації важко спрогнозувати, адже перевантаження потужностей, що залишилися, може привести до виходу їх з ладу. Тоді наслідки можуть нагадувати події 1995 року, коли сталася аварія на Диканевських очисних спорудах у Харкові. Місто майже тиждень залишалося без води, а на ліквідацію наслідків цієї катастрофи були витрачені роки і десятки мільйонів гривень.

Протягом шести років після тої події на забезпечення безпеки міста було витрачено понад 60 мільйонів гривень за цінами тих років. Зараз навіть важко уявити, в яку суму державі обійдеться ліквідація подібної аварії зараз.

При цьому держава фактично сама провокує зупинку головних очисних споруд Рівного.

Ще з початку весни внаслідок дій Кабінету міністрів і НАК "Нафтогаз" ВАТ "Рівнеазот" неодноразово опинялося на межі зупинки через зниження тиску в магістральних трубопроводах до критичного рівня.

"Адміністрація підприємства наголошувала, що "Рівнеазот", як і будь-яке інше хімічне виробництво, є екологічно небезпечним, і може працювати без шкоди для довкілля лише в штатних нормативних режимах. Перепади тиску можуть викликати зупинку агрегатів, викиди, вибух або горіння аміаку", - заявила керівник прес-служби підприємства Світлана Береза.

Попри всі попередження, 19 травня тиск газу був знижений до 7,3 кг на квадратний сантиметр при нормі 10, розповіла старший диспетчер ВАТ "Рівнеазот" Ольга Склярова. При такому тиску може статися аварійне відключення агрегатів.

На підприємстві впевнені, що у разі істотних перепадів тиску газу викидів хімічних речовин в атмосферу не уникнути. Директор підприємства Михайло Заблуда упевнений, що ВАТ "Рівнеазот" буде повністю зупинене через 27 годин з моменту аварійної зупинки виробництва. Тож, фактично, у жителів міста буде лише доба для того, щоб набрати води, вмитися, поголитися і при всьому параді готуватися до життя без води і каналізації.

Читайте також:

"Газпром": ситуація з оплатою газу Україною дуже-дуже тяжка

Росія не дає Україні кредит, тому що його витратять на вибори

Російські ЗМІ: Україні нічим розрахуватися за газ

"Регіонали" прогнозують газову катастрофу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: