Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Син - суддя райсуду. Батько - суддя апеляційного суду. Безпрограшна схема для потрібних депутатам рішень

Після Ігоря Зварича гучною може стати справа двох суддів із Дніпропетровська.

Ще не вщухли розмови з приводу відомого на всю країну судді-колядника зі Львова, який зберігав у своєму кабінеті сотні тисяч доларів, як завдяки корупційним діянням можуть стати знаменитими судді Шабанови, що промишляють в Дніпропетровську.

Судді Шабанови - не однофамільці, й навіть не збірна назва артистів-гастролерів, це реальні персонажі, які працюють у судах Дніпропетровської області і заробляють на своєму "тандемі" чималі гроші. Шабанов Андрій Миколайович, 1979 року народження, суддя Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області. "Його честь" відправляє "правосуддя" з 20.10.2008 року. Його батько - Шабанов Микола Сергійович, - суддя Апеляційного суду Дніпропетровської області.

Делікатність ситуації полягає в тому, що батько "забезпечує" законність і обґрунтованість будь-якого рішення сина. Саме в Апеляційному суді Дніпропетровської області сторона, яка не згодна з судовим рішенням, може оскаржити рішення Дніпропетровського районного суду.

Прикладом може служити ситуація, що склалася з кандидатом у депутати райради м. Дніпропетровськ від БЮТ Костянтином Більцаном. Майбутній "слуга народу" К. Більцан тривалий час знаходиться в "чорних списках" декількох фінансових установ, тому що не здійснює платежі за кредитними договорами (фінансового лізингу) на спецтехніку. Ґрунтуючись на нормах чинного законодавства і договору, фінансова установа зажадала повернення спецтехніки паном Більцаном.

Здавалося б - все прозоро і законно. Але ні. Більцан Костянтин вирішив "проявити" владу грошей і статусу. І тут почалися процесуальні "диверсії". Почалося все з оскарження дій державного виконавця, а закінчилося - позовом до Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області з проханням про скасування виконавчого напису нотаріуса.

1. Незважаючи на те, що вказаний вище суд не уповноважений розглядати господарські позови (це прерогатива господарського суду), провадження по справі було відкрито суддею Шабановим Андрієм Миколайовичем. Навіть більше - суд (в якості заходів щодо забезпечення позову) наклав арешт на предмет лізингу (вантажну техніку). Це вже друге кричуще порушення судді - згідно із законом не можна накласти арешт на майно як заходи щодо забезпечення немайнового позову.

2. Далі ситуація розвивалася ще цікавіше. За винагороду та дружнє ставлення майбутнього "народного обранця" суддя Андрій Шабанов задовольняє позов Більцана К. Фінансова установа, не погоджується з таким рішенням, подає апеляційну скаргу ... в Апеляційний суд Дніпропетровської області. Так-так ... саме до того суду, де працює батько "його честі". Іншими словами - волею-неволею довелося скаржитися батьку на сина.

Природно, апеляційна скарга фінустанови була відхилена. Чи є у когось сумніви, що Шабанов-старший не сприяв сприятливому (для сина і для його спільників-позивачів) рішенню у справі? З огляду на очевидну незаконність рішення, очевидну зацікавленість Андрія Шабанова у прийнятті саме такого упередженого рішення, можна бути впевненим у використанні "телефонного права".

Цинізм Костянтина Більцана полягає в тому, що він вимагає повернути йому право на володіння спецтехнікою на тлі величезної заборгованості перед фінансовою установою - 800 000 грн., яка утворилася через неплатежі з листопада 2008 року по квітень 2009 року. Заборгованість виникла через шахрайські дії майбутнього депутата від БЮТ - Більцана К. Його бізнес зараз швидко розвивається, приносить значні доходи. Але Костянтин Миколайович вирішив використати ці гроші не для погашення кредитів, а на хабарі суддям. А на виграну різницю - провести наступну передвиборчу компанію для себе.

Чи можна залишити нинішню ситуацію (коли батько має можливість впливати на рішення, що приймаються сином-суддею)? За процесуального закону участь батька при розгляд скарги на рішення сина-судді практично не обмежена. Домогтися відводу судді в таких випадках - складно. А якщо навіть і вийде - то як домогтися скасування "телефонного права"?

Завдання для нового президента? Очевидно, так. І це є надважливим завданням, тому що дана ситуація склалася не тільки через корупційні дії суддів, але через відчуття вседозволеності і безкарності, який відчувають депутати місцевих рад. Костянтин Більцан - не тільки недобросовісний позичальник, але і майбутній депутат районної ради м. Дніпропетровськ (фракція БЮТ). Таким чином, корупційні дії, ініційовані народним обранцем - подвійно тяжкий злочин, що вимагає втручання вищих судових та правоохоронних інстанцій.

Залиште свій коментар

Вибір редакції