Спека та водорості перетворюють Дніпро на болото

Дніпро - головне джерело питної води для декількох регіонів України - може перетворитися на болото. Процес прискорює спека та неочищені стоки.

Через спеку та неочищені стоки у воді Дніпра розмножуються синьо-зелені водорості, перетворюючи річку на болото.

Екологи стверджують, що подальша бездіяльність загрожує не тільки втратою головної водної артерії країни, але й епідеміями.

Більш масштабне, ніж у попередні роки розмноження синьо-зеленої водорості, провокує не стільки спекотна погода, скільки уповільнення річкової течії, каже представник громадського руху "За право громадян на екологічну безпеку" Володимир Гончаренко.

Нині швидкість руху води є у 4-5 разів меншою, ніж потрібно. Це сталося через замулення річкового дна, а його рівень, за словами еколога, у деяких місцях піднявся більш ніж на метр. Ще 15 років тому дно чистили та поглиблювали, нині цього вже ніхто не робить і ріка поступово замулюється, перетворюючись на болото. До цього додаються погано очищені промислові стоки і взагалі неочищені дощові.

Як наслідок, кажуть фахівці, риба гине, а вода стає небезпечною для людини. Купатися в ній небезпечно, адже збудники хвороб та отруйні речовини неорганічного походження, можуть проникати в організм навіть крізь шкіру.

Крім того, Дніпро - головне джерело питної води для декількох регіонів України, а щоб зробити її придатною для вживання, потрібно все більше хімікатів. Інформацію екологів підтвердили і у санепідстанції Дніпропетровська. Саме через стан води та узбережжя у місті офіційно дозволили відкрити тільки один пляж.

Читайте також:

Головний санітарний лікар порадив у спеку частіше мити руки

Київські бювети будуть платними

У Криму море прогрілося до рекордної температури

На дні Чорного моря знайшли єдину в світі підводну річку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: