Україна та Росія відновили спільні військові навчання в Криму

Військові навчання в Криму відновлено після 8-річної паузи. Експерти вважають, що подібні навчання конче потрібні українським військовим.

В понеділок 23 травня у Криму стартують спільні військові навчання ВМС України та Чорноморського флоту Росії "Фарватер миру – 2011". Бойові навчання із застосуванням техніки флоти обох країн поновили після восьмирічної паузи.

Вперше за вісім років Військово-морські сили України та Чорноморський флот Росії вирішили поновити повномасштабні військові навчання. До цього торік вже була спроба спільних військових тренувань, але лише у форматі командно-штабної співпраці. Зараз бойові кораблі, авіація, морська техніка, підрозділи морської піхоти обох флотів будуть задіяні у повному обсязі.

Військові тренуватимуться на моделі міжнародної миротворчої операції в кризовому регіоні. Сторони мають на меті відпрацювати дії об'єднаного штабу при плануванні миротворчої операції та управлінні силами в ході миротворчої операції. Окрім цього відточуватимуть злагодженість дій підрозділів морської піхоти ВМС України і Чорноморського флоту Росії при висадці на необладнане побережжя, а також відпрацювати спільні дії пошуково-рятувальних сил.

Президент Атлантичної Ради України, генерал-майор Вадим Гречанінов каже, що подібні навчання конче потрібні українським військовим. "У на мало грошей. Повномасштабні навчання самостійно ми проводити не можемо. Іноземні армії володіють новою зброєю, новими підходами і спільні навчання для України дуже вигідні", - пояснив Гречанінов.

Натомість жителі Криму побоюються поновлення подібних великих військових навчань в акваторії півострова. На це командування Чорноморського флоту РФ вже заявило, що враховуючи масштаб спільних навчань, до питань безпеки під час проведення "Фарватер миру 2011" військові поставилися серйозно.

Перший командувач Військово-Морських Сил України, віце-адмірал Борис Кожин сказав, що при плануванні таких навчальних операцій безпека є вирішальним фактором. "Це райони, де буде здійснюватися бойова підготовка знаходяться окремо від місця курсування торгівельних суден і далеко від населених пунктів. Ті, хто планують навчання, вони гарантують безпеку населення", - підкресли Кожин. Активна фаза спільних навчань завершиться 26 травня.

Читайте також:

Рада пустила іноземні війська в Україну

Командувач ЧФ РФ зібрався захищати "рідну Україну"

МЗС: застарілі ресурси Чорноморського флоту не становлять ні для кого загрози

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: