В Україні спростили процедуру розлучення

Новий закон має скоротити паперову тяганину. Крім того, відтепер у паспорті можна не ставити штамп про розлучення.

Розлучитися в Україні стане простіше. Набув чинності новий закон про реєстрацію актів громадського стану. Ліберальні правила зрікання других половин просто вилучили з процесу слабку ланку - РАГСи. Тепер туди ходитимуть лише заради урочистих подій.

За новим законом, не лише побратися, а й розлучитися із-за грат стане простіше. Керівника тюрми прирівняли до нотаріуса, який може засвідчити заяви для РАГСу і суду.

Інша новація - у реєстрації дітей, народжених у цивільному шлюбі. Заяви батька для визнання батьківства тепер уже замало: визнання батьківства може бути тільки за взаємною згодою або через суд.

Досі при розірванні шлюбу через суд люди мусили спочатку відстояти чергу у самому суді, щоб отримати рішення, потім відстояти чергу уже у РАГСІ, щоби рішення суду зареєструвати і отримати на руки свідоцтво про розлучення. Тепер цього робити не треба.

"Якщо рішення суду про розірвання шлюбу винесено судом воно є статочним і не потребує реєстрації", - стверджують у РАГСі.

Ухваливши рішення про розірвання шлюбу, суд має сам направити його до РАГСу, де дані внесуть в електроний реєстр. Рішення суду буде своєрідним свідоцтовм про розірвання шлюбу. Відмітка у паспорті - також тільки за бажанням.

Новації стосуються тих, хто розлучився після 27 липня, коли новий закон набув чинності.

Читайте також:

Березовський розпочав найдорожче розлучення в історії Британії

В Україні рекордно скоротилася кількість розлучень

Секрет щасливого шлюбу: 15 факторів, які ведуть до розлучення

ВідеоРозлучитися в Україні стане простіше

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: