В уряді розповіли, які проблеми виникли із субсидіями

Серед труднощів оформлення житлових субсидій населенню є недостатній електронний інформаційний обмін, який не спрацьовує у багатьох областях.

Урядовці провели нараду, щоб знайти труднощі, які перешкоджають йому перерахувати субсидії українцям. Автоматичне перерахування субсидій для тих, хто їх вже отримує, а це майже 250 тисяч сімей, має бути завершене до 25 серпня.

Про це наголосив міністр праці та соціальної політики Василь Надрага під час селекторної наради.

У нараді взяли участь міністр ЖКГ Юрій Хіврич, представники МВС, Пенсійного фонду, керівництва "Укрпошти", Мінтрансзв'язку, Мінпалива, "Нафтогазу України" та регіональних керівників координаційних штабів з оформлення житлових субсидій населенню за спрощеним порядком.

"На сьогодні ми виходимо на етап практичної реалізації завдань, які перед нами поставив уряд, тому вже не час для дискусій та міркувань на задану тему, настав час для конкретних питань, пропозицій і відповідей. Нам важливо знайти, що нам перешкоджає у роботі для того, щоб усунути всі недоліки", - сказав Надрага

Міністр назвав серед недоліків і недостатній електронний інформаційний обмін, який поки що не спрацьовує у багатьох областях.

За даними міністра, з понад 13 тисяч підприємств, що надають послуги населенню, налагоджено співпрацю з понад 4 тисячами. Також не всі підприємства дають необхідну інформацію про майновий статус громадян, їхні доходи тощо.

"Тож треба максимально оптимізувати як електронний обмін, так і знайти інші шляхи обміну між споживачами, постачальниками житлово-комунальних послуг та всіма відомствами, від яких залежить отримання субсидій громадянами", - наголосив Надрага.

Крім того, Хіврич висловив думку про те, що треба у разі відсутності іншої можливості йти до людей, у будинки, де вони мешкають, і допомагати їм розраховувати, виходячи з норми газопостачання, нові тарифи та субсидію.

Нагадаємо, перелік необхідних для отримання субсидій документів скоротився: замість восьми документів для пенсіонерів та непрацездатних осіб буде лише два - декларація і заява на одержання субсидії, для інших категорій населення ще додається довідка про доходи.

Читайте також:

Президент доручив Азарову контролювати оформлення субсидій

Азаров: уряд не змінить рішення про підвищення цін на газ

Уряд візьме гроші на папірці для субсидій з ветеранів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: