Винних у загибелі 23 людей під час вибуху в Дніпропетровську остаточно амністували

Запорізький суд не виправдав очікування родичів загиблих у Дніпропетровську у 2007 році. Винних амністували.

У справі вибуху житлового будинку в Дніпропетровську на вулиці Мандриківській - новий поворот. Родичі загиблих і потерпілі звернулися до Заводського суду Запоріжжя, щоби винуватців карали не за недбальство, а за вбивство. Однак суд завершився в той же день, в який в почався. 8 грудня суд виніс рішення про амністію гендиректора ВАТ "Дніпрогаз" Ігоря Іванкова, його першого заступника Максима Сорокіна і головного інженера Сергія Бачуріна.

Відзначимо, що коли справу розглядали за місцем прописки, у потерпілих виникли сумніви в об'єктивності правосуддя. Трьох посадовців "Дніпрогазу" - на сумлінні яких, припускали, смерті двадцяти трьох осіб, відпустили, застосувавши закон про амністію.

Верховний Суд почув аргументи потерпілих і розпорядився справу переглянути в іншому місті. Ті, хто втратив три роки тому близьких та рідних у трагедії, сподівалися, що справу перекваліфікують зі злочину середньої тяжкості на тяжкий злочин. Тоді застосувати амністію було би неможливо.

Перший день судових слухань одразу став останнім. Суд заслухав клопотання адвоката потерпілої сторони, який вимагав, щоби колишніх посадовців "Дніпрогазу" судили не за недбальство, а за вбивство, - у такому разі до них не можна застосовувати закон про амністію. Але представники Феміди статтю звинувачення вирішили не змінювати, відтак, суд знову підтвердив попереднє рішення про амністію.

На початку засідання суддя оголосив, що вчора, 7 грудня, в канцелярію Заводського суду Запоріжжя надійшли клопотання від обвинуваченого Іванкова, обвинувачених Сергія і Сорокіна. У клопотаннях йшлося про те, що всі троє, маючи на утриманні неповнолітніх дітей, звинувачуються у вчиненні злочину з необережності середнього ступеня тяжкості і потрапляють під дію закону "Про амністію". Вони попросили у зв'язку з цим кримінальну справу стосовно них припинити і звільнити їх від кримінальної відповідальності.

Держзвинувачення відзначило, що заявлене обвинуваченими та їх захистом клопотання підлягає задоволенню на підставі закону "Про амністію", який було прийнятого 12 грудня 2008 року. Незважаючи на те що даний закон був прийнятий через рік після трагедії, під його дію потрапляють ті, чия справа знаходиться на стадії розгляду.

Незважаючи на рішення суду, захисники потерпілих мають намір звертатися до вищих інстанцій. Наразі вони готують скаргу до апеляційного суду. У разі, якщо їм не вдасться добитися покарання винних в Україні, адвокати обіцяють звернутися до Європейського суду.

Нагадаємо, 13 жовтня 2007 в Дніпропетровську в житловому будинку за адресою Мандриківська, 127 прогримів вибух. У результаті третій під'їзд будинку було повністю зруйновано, а під руїнами загинули 23 людини (у тому числі 9 дітей).

До відповідальності притягнули керівників "Дніпрогазу". На лаві підсудних опинилися гендиректор підприємства Ігор Іванков, його перший заступник Максим Сорокін і головний інженер Сергій Бачурін.

Однак 16 червня 2009 Жовтневий районний суд задовольнив клопотання обвинувачуваних про застосування до них норми закону про амністію. Усіх трьох підсудних звільнили від покарання, а кримінальну справу припинили.

Пізніше Верховний суд повернув кримінальну справу про вибух в 2007 році житлового будинку в Дніпропетровську на новий розгляд до Жовтневого райсуду міста.

Читайте також:

Постраждалі в Дніпропетровській трагедії просять владу покарати винних

На місці дніпропетровської трагедії відкрили меморіальний комплекс (відео)

Запорізький паламар: слідчі погрожували мені зґвалтуванням

Міліція заперечує, що в паламаря вибили зізнання у підриві церкви

ВідеоУ справі дніпропетровської трагедії - новий поворот

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: