Влада Одеси перейменує площу Незалежності

В Одесі хочуть перейменувати площу Незалежності на площу імені Бориса Дерев'янка - застреленого кілером журналіста.

Керівництво Одеської міськради має намір перейменувати площу Незалежності. Майдану хочуть присвоїти ім'я Бориса Дерев'янка на честь редактора газети "Вечерняя Одесса", який загинув 14 років тому від кулі кілера.

"Дерев'янко працював у районі нинішньої площі Незалежності (до проголошення державної незалежності України іменувалася площею 50-річчя СРСР – прим. ред.). І я вважаю, що буде нормально і правильно, якщо ця площа буде перейменована на честь Дерев'янка, а існуючу площу ім. Дерев'янка (колишня площа Конституції СРСР) - на площу Незалежності", - заявив перший заступник міського голови Сергій Черненко.

Нагадаємо, 11 серпня 1997 року редактор газети "Вечерняя Одесса" Борис Дерев'янко був застрелений найманим вбивцею, якого лише через 14 років було затримано і засуджено. Замовника злочину досі не знайшли.

У 1999 році Одеська міськрада, очолювана тоді Русланом Боделаном, ухвалила рішення перейменувати площу на честь Дерев'янка.

Наразі ж керівництво Одеської мерії також планує перейменувати вулицю Затишну в Уютную, вулицю Скісну – в Косвенную, вулицю Івана і Юрія Лип у мікрорайоні Ближні Млини - у вулицю Федора Пішеніна. Це викликало хвилю протестів городян, які звинуватили міську владу у відверто русифікаторській політиці.

Читайте також:

Комуністи в Одесі розірвали та розтоптали прапор УПА

Одеса повернула на свій герб радянську зірку

Київська мерія збираєтся перейменувати Майдан Незалежності

У Херсоні влада заборонила собакам гавкати з 22.00 до 8.00

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: