Власників агресивних собак каратимуть в’язницею і виправними роботами

Верховна рада ухвалила в першому читанні закон, який передбачає кримінальну відповідальність за порушення правил утримання собак.

Верховна рада 7 липня прийняла за основу проект закону, яким вводиться кримінальна відповідальність за порушення правил вигулу собак, якщо це призвело до тілесних ушкоджень або смерті потерпілого. Відповідний документ передбачає для власників таких собак кримінальну відповідальність до 10 років в’язниці

Відповідний проект змін до Кримінального і Кримінально-процесуального кодексу запропонували депутати від НУ-НС Ольга Герасим’юк та Ірина Геращенко. Документ підтримали 382 народні депутати.

Зокрема, Кримінальний кодекс пропонується доповнити статтею 264-1 "Порушення порядку вигулу домашніх тварин" (собак).

Згідно із запропонованими змінами, якщо в результаті такого порушення собака завдасть тілесних ушкоджень середньої тяжкості потерпілому, особа, що супроводжує собаку, карається штрафом від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів прибутків громадян, громадськими роботами на термін від 150 до 240 годин, виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням свободи на строк до трьох років.

Якщо порушення правил вигулу собак спричинило смерть потерпілого, або йому були завдані тяжкі тілесні ушкодження, особа, яка супроводжувала собаку, карається позбавленням волі на термін від трьох до восьми років. У разі загибелі кількох осіб - від 5 до 10 років позбавлення волі.

Нагадаємо, це не перша спроба ввести кримінальну відповідальність за порушення правил вигулу собак, що спричинило травмування людей. У березні аналогічний закон парламенту пропонував прийняти депутат від БЮТ Володимир Левцун. Він пропонував запровадити кримінальну відповідальність до 12 років в’язниці для власників собак, які допускають, що їхні домашні тварини нападають на людей.

Крім того, депутат пропонував заборонити супровід потенційно небезпечних собак особам, яким не виповнилося 16 років, психічно хворим людям або особам, фізично нездатним управляти тваринами.

Читайте також:

У Кривому Розі собака пошматував трирічну дитину

У Києві пройшов мітинг проти "зооциду": собак труять токсинами

У Сумах оголошено надзвичайний стан через скажених собак

У Шостці власник бійцівського пса нацькував його на 38-річну жінку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: