Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Янукович назвав Голодомор злочином Сталіна

Президент вкотре підкреслив, що голод 1932-33 років був спільною трагедією України, Білорусі, Росії та Казахстану.

Президент Віктор Янукович назвав Голодомор 1932-33 років цілеспрямованим злочином і запевнив, що в Україні за цей злочин завжди засуджуватимуть сталінський режим.

Про це він заявив в ході спільної прес-конференції з прем'єр-міністром Канади Стівеном Гарпером, відповідаючи на питання канадських журналістів.

"Це жахлива подія в історії українського народу, в історії сусідніх з Україною народів - Білорусі, Росії, Казахстану, це дійсно був цілеспрямований злочин проти власного народу і люди, які загинули під час Голодомору, величезна кількість людей, це були наші предки. Це люди, яких втратила країна, втратили сім'ї, і ця пам'ять для сучасного суспільства залишається святою. Ми завжди засуджуватимемо той режим сталінський, який в ті роки скоїв цей злочин", - сказав Янукович.

У свою чергу, прем'єр-міністр Канади зазначив: "Це, можливо, один з найбільших історичних злочинів проти людей, в результаті якого загинули... мені сьогодні сказали, що навіть неможливо точно підрахувати, скільки, але кілька мільйонів людей. І найстрашніше, що ці люди загинули в результаті спланованих дій. Я думаю, що цей монумент, цей музей (музей пам'яті жертв Голодомору в Києві, - ред.) має бути нагадуванням про те, наскільки важливі свобода, демократія і незалежність, і про те, що ми не повинні забувати про необхідність їх відстоювати".

Як відомо, раніше активіст Народного руху подав до суду на президента Віктора Януковича через резонансну заяву глави держави про заперечення Голодомору як геноциду українського народу. Позивач попросив суд зобов’язати президента вибачитись публічно перед ним та українським народом.

У своїй позовній заяві Волосюк наголошує, що глава держави, заявивши 27 квітня у Страсбурзі про заперечення Голодомору як геноциду українського народу, зганьбив честь і гідність позивача і вчинив акт наруги над знищеними мільйонами людей.

Читайте також:

Справу проти Януковича за заперечення Голодомору повернули до суду

Депутати можуть скасувати кваліфікацію Голодомору як геноциду українців

Янукович пообіцяв розсекретити архіви про Голодомор, які вже розсекречені

ВідеоЯнукович назвав Голодомор злочином Сталіна

Залиште свій коментар

Вибір редакції