Янукович отримає від патріарха Кирила 50 тисяч доларів

Нагороду щороку вручає Міжнародний громадський фонд єдності православних народів.

 Президент Віктор Янукович отримає 50 тисяч доларів в рамках Премії імені патріарха Олексія II "За видатну діяльність зі зміцнення єдності православних народів". Як повідомляється, Янукович став першим українцем — лауреатом премії імені патріарха Олексія II.

Нагороду щороку вручає Міжнародний громадський фонд єдності православних народів. Про це розповів президент фонду Валерій Алексєєв. За його словами, кандидатуру Януковича внесло українське відділення фонду. Комісія складається з представників дев’яти країн.

Януковича запросили на церемонію вручення 21 січня. Вона відбудеться в залі церковних соборів московського храму Христа Спасителя, у присутності двох тисяч осіб. Будуть присутні депутати, члени російського уряду, посли.

Премію вручає голова опікунської ради фонду патріарх Кирило. Лауреату дарується масивний круглий знак зі срібла, прикрашений хрестом. До нього додається диплом.

Як повідомлялася, через щільний графік візитів Янукович не зможе приїхати на церемонію. До 21 січня президент перебуває з офіційний візитом у Японії.

"Претендентів від України на отримання премії висували кілька разів. Але їх відхиляли, бо в Україні немає релігійної терпимості, православ’я поділене на декілька течій", — зазначила нардеп від КПУ Катерина Самойлик, яка очолює українське відділення фонду.

За словами Самойлик, серед українських кандидатів був і митрополит Володимир. Були думки запропонувати голову Верховної ради Володимира Литвина.

Проте, на останньому засіданні опікунської ради фонду Самойлик заявила, що підтримка Януковичем православ’я заслуговує премії. Як вона підкреслила, жодна людина на засіданні не виступила проти.

Премія становить 50 тисяч доларів. Переважна більшість лауреатів одразу віддають гроші на будівництво чи підтримку храмів, монастирів, пише видання.

Читайте також:

Московський патріарх нагородив Януковича премією

Януковича звинуватили в дискримінації всіх церков, крім Московської

Тимошенко вимагає від Януковича захистити Київський патріархат

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: