Янукович поїде відзначати 450-річчя Пересопницького Євангелія

29 серпня в селі Пересопниця пройдуть урочисті заходи, присвячені 450-річчя Євангелія, на якому присягають президенти України.

Президент Віктор Янукович 29 серпня здійснить робочу поїздку до Житомирської та Рівненської областей.

Глава держави візьме участь в урочистих заходах з нагоди 450-річчя Пересопницького Євангелія, які пройдуть в селі Пересопниця.

Прес-служба Рівненської ОДА також оприлюднила програму святкування 450-річчя Пересопницького Євангелія.

О 10:00 відбудеться офіційне відкриття пішохідного туристичного маршруту (центральний вхід до комплексу), а о 12:00 – відкриття самого культурно-археологічного комплексу "Пересопниця" та літературно-музичні композиції "Повернення Першокниги через 450 років" і "Світло Пересопницького Євангелія".

З 13:00 розпочнеться фестиваль поліських страв "Кулінарна спадщина".

З 14:00 до 17:00 пройде військово-історична реконструкція біля фортифікаційної споруди, показові бої, демонстрація зброї й обладунків. На цей ж час заплановані Пересопницькі читання (показ документальних фільмів, доповіді науковців, презентація ювілейної монети, погашення немаркованого конверта, виступи фольклорних колективів).

18:00 – гала-концерт Міжнародного фестивалю духовної музики "Блага вість Пересопниці". На завершення – церемонія нагородження.

Також упродовж дня відвідувачі зможуть ознайомитися з виставками, присвяченими історії міста Пересопниця та історії Пересопницького Євангелія, відвідати майстер-класи з ковальства, гончарства, ткацтва, лозоплетіння, соломо плетіння, взяти участь у підготовці сучасного рукопису літературного перекладу Пересопницького Євангелія.

Пересопницьке Євангеліє - визначна рукописна пам'ятка староукраїнської мови та мистецтва XVI ст. Один із перших українських перекладів канонічного тексту четвероєвангелія.

Починаючи з 1991 року, стало традицією під час присяги президента на вірність народові України поряд з Конституцією України та Актом проголошення незалежності України класти Пересопницьке Євангеліє як найдорожчу духовну святиню.

Читайте також:

Філарет: Наступ проти України йде через мову і церкву

80% українців не читали Конституцію

У Януковича є копія Євангелія, на якому присягає президент

У Партії регіонів знайшли альтернативу "русському міру" Кирила

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: