Янукович стверджує, що він показав приклад усьому світу

Президент гордий тим, що Україна добровільно відмовилась від ядерної зброї та запасів урану.

Президент Віктор Янукович заявив, що відмова України від запасів збройового урану є прикладом для наслідування для світового співтовариства.

Про це йдеться у його зверненні з приводу річниці Чорнобильської трагедії, оприлюдненому прес-службою глави держави.

Президент припустив, що, можливо, те, що Україна першою відчула і усвідомила небезпеку мирного атому, було однією з мотивацій відмови нашої держави добровільно від ядерної зброї. "Ми теж показали приклад світовому співтовариству, прийнявши нещодавно рішення про передачу першими залишків запасів високозбагаченого урану", - підкреслив він.

Янукович закликав українців об’єднати зусилля для остаточного подолання наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Він нагадав, що 26 квітня 1986 року Україна пережила найбільшу техногенну аварію в світі на Чорнобильській АЕС.

За словами президента, з того часу цей день перетворився на День скорботи за жертвами Чорнобильської трагедії та день перестороги щодо відповідального використання мирного атому. "Ми всі разом згадуємо і сумуємо за героями різних національностей, які пожертвували своїм життям задля майбутнього цивілізації. Вічна і світла їм пам’ять. Вони завжди залишаться в наших серцях", - йдеться у зверненні.

"Хочемо ми того чи ні, але енергетичне майбутнє України неможливе без атомної енергетики. Але насправді мирної та безпечної, враховуючи уроки Чорнобиля, за які ми заплатили дуже високу ціну. Досі від наслідків згубного радіоактивного опромінення потерпають понад два мільйони громадян, з яких - 498 тисяч – діти", - зауважив глава держави.

Нагадаємо, 12 квітня у США Янукович під час зустрічі з президентом США Бараком Обамою заявив, що Україна відмовиться від близько 90 кг збагаченого урану, якого достатньо для створення ядерної зброї.

У спільній заяві глав держав, яка була оприлюднена за результатами зустрічі, наголошується, що Обама позитивно оцінив рішення України позбутися усіх запасів високозбагаченого урану в обмін на необхідну технічну та фінансову допомогу у цьому питанні з боку Сполучених Штатів.

Читайте також:

Янукович планує відновити видобуток і експорт урану

БЮТ: Янукович знищив українську ядерну фізику заради фотосесії з Обамою

У Європі вважають, що Янукович зробив "реальний внесок у світову безпеку"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: